KAPALI OLAN KÖY OKULLARINA ÖRNEK

Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Sinan (PALİVAT) Köyü’nde bulunan tarihi ilkokulu restore edilerek gençlik merkezine dönüştürülüyor. Köy gençleri el birliği yaptıkları çalışmalar ile örnek oluyor.

KAPALI OLAN KÖY OKULLARINA ÖRNEK
KAPALI OLAN KÖY OKULLARINA ÖRNEK Neco Yarıcı
Advert

HABER: MUSTAFA ÖZYANIK

Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan; ancak taşımalı eğitim sistemi nedeniyle kapalı durumda olan Sinan Köy İlkokulu’nun geçici kullanım hakkı Sinan Köy Muhtarlığı’na verildi. 

Alınan bu karar Sinan Köyü’nde sevinçle karşılanırken, köy gençliği hedeflerinin ilk etabına ulaşmalarının mutluluğunu yaşadı.

Her hafta sonu köye çıkarak tarihi okulun restore çalışmalarına katılan gençler, bu hafta sonu okul binası elektriği getirmenin sevincini paylaştılar.

Hazırlanan videoda Hababam Sınıfı’nın müziği kullanılarak şuana kadarki çalışmalar yer aldı.

Hatıralarımızı Canlandırıyoruz sloganı ile hareket ettiklerini belirten Sinan Köy Gençliği “1964 yılında kurulan 1998 yılında maalesef kapanan okulumuz atıl durumdaydı. Köy gençliği olarak el birliği bu okulumuzu köyümüzün faaliyetleri ve köy halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda nasıl kullanabiliriz diye düşündük. Hatıralarla dolu okulumuzu restore etmek istiyoruz ve dolayısıyla tarihimizi sahip çıkma arzusundayız. Öncelikle okulun içini ve çevresini temizledik. İlk etapta yapabileceklerimizi yaptık. Sonrasında okulumuzu restore etmek ve okulumuzu Gençlik Kültür Merkez haline dönüştürmek istiyoruz. Bu projede emeği geçen başta Sinan Köy (PALİVAT) Gençliği olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Şimdi sıra geldi buranın restorasyonuna. Başta köyümüzün ileri gelen değerli büyüklerimiz olmak üzere hayırsever vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Sizlerin vereceği destek biz gençlerin azim ve inancı ile hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?