Hemşin ilçesinde kentsel dönüşüm sürüyor

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, proje kapsamında inşa edilecek 12 bloktan 8'inin tamamlandığını belirtti.

Hemşin ilçesinde kentsel dönüşüm sürüyor
Hemşin ilçesinde kentsel dönüşüm sürüyor Neco Yarıcı
Advert

RİZE'nin Hemşin ilçesinde kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor. AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, proje kapsamında inşa edilecek 12 bloktan 8'inin tamamlandığını belirterek, ″İnşallah buradaki dönüşümü tamamlayıp Hemşin'i, Türkiye'nin en cazip ilçelerinden birisi haline getireceğiz″ dedi.

 

Rize'nin Hemşin ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen 'Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi' kapsamında çalışmalar devam ediyor.

Proje kapsamındaki 106 konutun 8’i 1+1, 74’ü 2+1, 24’ü 3+1 planında inşa edilecek. Toplamda inşa edilecek olan 12 bloğun 8’inin kaba ve ince imalatları sona ererken, proje kapsamında yer alan 24 dükkanın ise 8 tanesi tamamlandı. Geri kalan 16 dükkanda da inşaat imalatları devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 6.1 hektar rezerv alanı olarak ilan edildi ve yetki TOKİ'ye devredildi. Projede 1 kaymakamlık lojmanı ve birde ana okulu yapılacak. Çevre düzenleme işi ihale edilen proje alanında kamulaştırması bitmeyen 12 parselle ilgili TOKİ tarafından acele kamulaştırma davası açıldı.

hemşin kentsel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?