Mevzu Çöp Kutusu...Yer: Ardeşen İlçesi

Rize’nin Ardeşen İlçesinde gün geçmiyor ki ilginç bir durum meydana gelmesin. Daha geçtiğimiz haftalarda çöp konteynırının yanına bırakılan tabut gündemden düşmemişken, bu defa da çöp kutusu varken onun yanına etrafına hatta (inanması güç) çöp konteynırı boş olmasına rağmen kapağın üzerine konan çöp vakası önümüze çıktı.

Mevzu Çöp Kutusu...Yer: Ardeşen İlçesi
Mevzu Çöp Kutusu...Yer: Ardeşen İlçesi Neco Yarıcı
Advert

HABER: ARDEŞENİNSESİ.COM

Bu İlçede Vatandaş Çöpleri Çöp Kutusunun İçine Değil Dışına Atmaya Alışmış!

Rize’nin Ardeşen İlçesinde gün geçmiyor ki ilginç bir durum meydana gelmesin. Daha geçtiğimiz haftalarda çöp konteynırının yanına bırakılan tabut gündemden düşmemişken, bu defa da çöp kutusu varken onun yanına etrafına hatta (inanması güç) çöp konteynırı boş olmasına rağmen kapağın üzerine konan çöp vakası önümüze

İlçede yaşayan vatandaşlara daha temiz ve yaşanabilir bir çevre sunabilme adına Ardeşen Belediyesi tarafından İlçe genelinde birçok noktaya konuşlandırılan çöp konteynırları nedendir bilinmez amacı doğrultusunda kullanılmıyor. Sokak hayvanlarının evsel çöplerin kokusunu alarak içinden çöp çıkarmamaları için kapalı tutulan ancak vatandaşın çöp atarken kolaylıkla açabileceği çöp konteynırlarının etrafında ve içi boş olmasına rağmen kapak üzerine bırakılan çöp bu kadarda olmaz dedirten cinsten.

 

Çöp konteynırlarının içi boş iken etrafının kirli gözükmesinden rahatsız olmayan vatandaş zahmet edip te konteynırın kapağını açıp elindeki çöpü konteynırın içine atmaktan ziyade o konteynırın yanına savurarak atmayı tercih ediyor.

 

Kıymetli Ardeşenliler bu ilçede hep birlikte yaşamaktayız ve hep birlikte İlçemizi temiz tutmalıyız. Zira güzel dinimiz İslam’da temizlik İmandandır uyarısını yapmaktadır. Gelin şu Mübarek Ramazan ayında hem dinimizin gerektirdiği temizliği hem de çöpleri etrafa saçmak kaydı ile onu temizlemesi adına birilerinin kul hakkı olan vebali üzerimize almayalım. Toplumsal yaşam kurallarının en başında gelen bir şıkkı hayatımıza entegre edelim “Kişisel Keyiflerimiz İçin Bir Başkasını Rahatsız Etmeyelim.”

Çevremizi Temiz Tutalım Çöplerimizi Lütfen Ayrıştırarak Çöp Konteynırının İçine Atalım.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Şeref Yerebakan     2021-04-17 Çöp kutusunun önünde "Çöp kutularını temiz tutalım" yazısı yazılsa hemen açar içine atar, yazı olmadığında ise "benden çıksın nereye giderse gitsin" misalı gelişigüzel atılıyor bu kez çöp kutularının önüne LÜTFEN ÇÖP KUTULARINI TEMİZ TUTALIM yazısı yazılsa bakalım nasıl bir tavır sergilenir merak ediyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?