Advert
Advert

1 Mayıs emek ve dayanışma günü kutlu olsun

1 Mayıs, Emek ve Dayanışma günü çok anlamlı olmasının yanında, çözüm üretilmeyen sorunların ve ağırlaşan hayat şartları gündeme getirildiği gündür"

 1 Mayıs emek ve dayanışma günü kutlu olsun
 1 Mayıs emek ve dayanışma günü kutlu olsun Neco Yarıcı
Advert

 Yetkililer, işçilerin emekçilerin sorunlarına karşı duyarsız olmakla birlikte , sürekli işçi haklarını budamak için fırsat kollar bir görüntü ve yaklaşım içinde oldukları görülmektedir.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde verilen mesajları yetkililerin  iyi okumaları gerekmektedir  , "İşsizlikten iş güvencesine, çalışma sürelerinden geçinebilecek ücrete değin ,EYT den intibak yasasına  kıdem tazminatının güvenceye alınmasına ,işsizlik fonuna yapılan kesintilerin yerinde ve olumlu kullanılmasına   çok yönlü ağırlaşan sorunları çözüm beklemektedir 
1 Mayısın emek  dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günüdür "  
 İş güvenliği ile ilgili düzenlemeler sürekli öteleniyor. Kaçak çalışmaların önü kesilmiyor. Esnek çalışma, güvencesiz çalışmanın yolu açılıyor. Çocuk işçi sayısı artıyor. Üniversiteler iş bulamıyor, bulanlar hak ettikleri kadrolarda çalıştırılmıyor. . Ücretler yetersiz,  Çalışma yaşamında sorunlar sürekli katlanıyor"  
"Asgari ücret altında aylık alan emeklinin en düşük ücreti en azından asgari ücrete eşitlenmelidir. Asgari ücret, ekonomik kriz dikkate alarak işçileri açlığa ve yoksulluğa mahkûm eden bir ücret olmaktan çıkarılmalı ve işçinin emeklinin geçimini sağlayacağı bir maaş olmalıdır  
Çalışma hayatının güvenceye alındığı emeğin sömürülmediği, insan onuruna yakışan bir yaşam umudu ile alın teri döken, özgürlük ve barış mücadelesi veren emekçilerimizin  1 Mayıs emek ve dayanışma günü kutlu olsun 
Necati Topaloğlu
CHP Rize merkez ilçe başkanı

 

1 mayısların özgürce yaşandığı hakların eşitiliğinin olduğu emperyalizmin kölesi olmadığımız günler hayal ediyorum 
Öyle güzel günler olsun ki, ağacı hayvanı insanı korumak için devlete karşı direnmek zorunda olmadan el ele gönül gönüle eşit özgür hak hukuk ve adaletin hüküm sürdüğü bir dünyaya açılsın gözlerimiz.
Gelecek nesillerin böylesi güzel bir dünyada yaşayabilmesi dileği ile bütün işçi ve emekçi kardeşlerimizin
 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN 
 

Rize İl Kadın Kolları Başkanlığı 
Nurdan Ardal

İkizdere bir aynadır. Herkesin baktığında kendini göreceği önemli bir aynadır. Aynaya bakıp kendinizi gördüğünüzde ya vicdanınız rahat olacak yada kendinizden utanacaksınız..
" Su vatandır " R.T.ERDOĞAN
"Ormana Sahip Çıkmak Vatana sahip çıkmaktır" R.T.ERDOĞAN
İkizdere'de vatandaşlarda VATAN'a sahip çıkıyor...
Niye saygı duymuyorsunuz. Niye destek vermiyorsunuz. İkizdere'nin kadınları tarihe geçecek bir mücadele örneği veriyor. Bu hepimizin onur ve gurur duyacağı geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacak bir durum.
Niye bu insanları boğmaya çalışıyorsunuz. 
Vatan'a sahip çıkmaktan başka bir amaçları olmayan bu insanlara kininiz ve öfkeniz nedir ?
Sizin için vatan nedir ?
Bu insanların hiç biri yatırıma karşı değil. Sadece yağmaya karşılar. Bu da zaten onların vatandaşlık görevi. Bu aynı zamanda hepimizin görevi.
Aynayı elinize alın ve bakın....kendinize saygı duyuyor musunuz ?
İkizdere'nin Eskence Vadisi kadınlarına bin selam olsun...
Şimdiden başardınız...Epeydir unutulan onuru bir kez daha hatırlattınız...

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlu olsun
CHP Rize İl Başkanı
Saltuk Deniz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?