Genel Müdür Âlim; 2021 Yılı Yaş Çay Kampanyasına Hazırız

Çaykur YK Başkanı ve Genel Müdürü Yusuf Ziya ÂLİM, “Geçen yıl ki çay sezonunun hemen ardından hiç ara veremeden tüm fabrikalarımızda başlattığımız 2021 yılı yaş çay kampanyası hazırlıklarımızı önceliklerine göre, bakım, onarım, demontaj, yenileme, temizlik gibi temel alanlarda kademeli olarak çalışanlarımızı tamamlamış bulunmaktayız.

Genel Müdür Âlim; 2021 Yılı Yaş Çay Kampanyasına Hazırız
Genel Müdür Âlim; 2021 Yılı Yaş Çay Kampanyasına Hazırız Neco Yarıcı
Advert

Bu yıl ki kampanya hazırlıklarımızı geçen yıl olduğu gibi dünya genelinde ve ülkemizde de etkisini sürdürmeye devam eden Koronavirüs salgını, kural, kaide ve önemlerini tavizsiz uygulayarak çalışmalarımızı yürüttük ve bu kapsamda yürütmeye devam ediyoruz. Kurum olarak, İçişleri Bakanlığımız tarafından açıklanan ve 29 04.2021 tarihinde başlayan ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında yayımlanan genelgeye istinaden, “Kamu Personeli Görev Bildirim Belgesi” kapsamında tam kapanma dönemini yaşadığımız bu süreç içerisinde temel öncelik olan yakın tarihte fabrikalarımızda başlayacak olan, üretim, imalat, tedarik ve lojistik gibi çalışmalarımızı görevli ve ilgili personelimizle birlikte mevcut tüm kuruluşlarımızda sürdürmeye devam ediyoruz. Ekibimizle birlikte, Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerinde bulunan fabrikalarımızdaki çalışmaları yerinde inceleme çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.  ” dedi.

Çaykur YK Başkanı ve Genel Müdürü Yusuf Ziya ÂLİM, “ Çay filizlerinin genel gelişimi ve mevsim şartlarının halen biraz soğuk, serin ve bazen hafif yağışlı geçmesi, özellikle orta ve yüksek kesimler için çayın erken hasat olgunluğuna gelmeyeceğini işaret etmektedir. Fakat ramazan ayını bitimiyle birlikte bölgemizdeki hava sıcaklarının günden güne artmaya başlayacağı gözlenmektedir. Bu da geçen yıl olduğu gibi, bu sezonda üreticilerimize; izdiham riski oluşmadan, kademeli bir çay hasadı, dolayısıyla daha rahat çay toplama ve satma imkânı sağlayacaktır. Son yılların en düşük çay stokuyla gireceğimiz yeni çay sezonunun; üreticilerimiz için rahat, huzurlu ve bereketli geçmesi beklentisi ve inancıyla; bütün üreticilerimizin, tüketicilerimizin ve çalışanlarımızın mübarek Ramazan bayramlarını tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet     2021-05-06 Doğuş çay kuru çaylarınızı almasa idi haliniz yamandı sayın alım
Ahmet okumuş     2021-05-05 Sitoklarbitti ama halen çaykur zarArda
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?