Kaçak çayı da meydana koyup, dibine kibriti vereceğiz ve yakacağız

Türkiye'nin çay ithalatını durduracağını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, kaçak çayları meydanda toplayıp yakacaklarını dile getirdi.

Kaçak çayı da meydana koyup, dibine kibriti vereceğiz ve yakacağız
Kaçak çayı da meydana koyup, dibine kibriti vereceğiz ve yakacağız Neco Yarıcı
Advert

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. CHP Lideri, Türkiye'nin 2021 yılının ilk çeyreğinde yüzde 7 oranında büyümesinin gerçeği yansıtmadığını savundu. Büyüme rakamını açıklayan TÜİK'i hedef alan Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK'in yalan rakamlar açıklayan bir kurum olduğunu dile getirdi.

"EN BÜYÜK YALANLARI SÖYLEYEN KURUM TÜİK"

Kemal Kılıçdaroğlu,

"TÜİK, Türkiye'nin ilk çeyrekte yüzde 7 büyüdüğünü açıkladı. En büyük yalanları söyleyen kurum TÜİK. Sordum çiftçiye, 'Türkiye yüzde 7 büyümüş' diye, sizin kuraklıktan haberiniz yok herhalde dedi? Bakkala sorduk, ne büyümesi, aylardır dükkan kapalıydı diyor. "Sizin çarşıdan, pazardan haberiniz var mı?" diyor emekli." diye konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rizeli seçmenlerinin oylarına da talip oldu.

"KAÇAK ÇAYI MEYDANA KOYUP YAKACAĞIZ"

CHP Lideri, iktidara gelmeleri durumunda kaçak çaya adeta savaş açacaklarını belirtti. Kılıçdaroğlu, "Rizeli ve Artvinli kardeşlerim çay konusunda yıllarca isyan ediyorsunuz. Biz çay ithalatını yasaklayacağız. Kaçak çayı da meydana koyup, dibine kibriti vereceğiz ve yakacağız." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?