Türkiye Afet ve Acil Durum Hazırlıkları

Hazırlıklar yapılıyor ama yine de bu konuyu önemine binaen sürekli halkın ve kamuoyunun gündeminde tutmakta yarar var. 2021 Yılı Afet ve Acil Durum Eğitim Yılında pandemi’ye rağmen yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. İl ve İlçelerde Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri oluşturuluyor. 112 Acil Çağrı Merkezleri tek numarada toplanıyor. Uygulamalı tatbikatlar geniş bir katılımla devam ediyor. Bu çalışmalar güzel ama yine ’de sürekli teyakkuzda olmak gerekir.

Türkiye Afet ve Acil Durum Hazırlıkları
Türkiye Afet ve Acil Durum Hazırlıkları Neco Yarıcı
Advert

Önleyici eğitim çalışmalarına ve tatbikatlara  daha fazla  ağırlık verilmektedir. Dünyada ve Ülkemizde meydana gelen küresel ısınma, ekolojik sistemde değişimler ve mevsimsel iklim değişikliklerin dolayı ülkemizde sel, heyelan, toprak kayması, yıldırım, hortum, çığ gibi olaylar ve yangın, kimyasal olaylar gibi yapay afetlerde artışlar yaşanmaktadır. 

Şener Mengene
Stratejist-Araştırmacı-Yazar
Strateji Derneği Genel Başkanı

AfeteHazırTürkiye sloganıyla çıktığımız yolda, afet hazırlığı  eğitimlerimize katılan milyonlarca vatandaşımıza teşekkür ederiz.  ‪Unutmayalım, birlikte daha hazırız!‬ ????????... - T.C. İçişleri Bakanlığı Afet  ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı - AFAD | Facebook

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?