RİZE,TRABZON,GİRESUN Üçgeninde kaçakçılığı Polis bitirdi

Trabzon, Rize ve Giresun üçgenin silah kaçakçılığının bitme noktası geldiği ortaya çıktı.

RİZE,TRABZON,GİRESUN Üçgeninde kaçakçılığı Polis bitirdi
RİZE,TRABZON,GİRESUN Üçgeninde kaçakçılığı Polis bitirdi Neco Yarıcı
Advert

PROJELİ OPERASYONLARLA KAÇAKÇILIĞI BİTİRDİLER

Trabzon’da silah kaçakçılığı bitme noktasına geldi. Geçmiş yıllarda Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın (KOM)  hazırladığı illere göre silah kaçakçılık raporunda ilk üç sırada yer alan Trabzon artık ilk 10’a bile giremez hale geldi. Silah ve mühimmat kaçakçılığının Doğu Karadeniz’i kapsayan Rize, Trabzon ve Giresun üçgenin azaldığı ve kaçakçılara darbe vurulduğu KOM’in istatistiklerinde ortaya çıktı.

KAÇAKÇILIKTA SON ÜÇ YILIN RAKAMLARI AÇIKLANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun uyuşturucu ve silah tacirlerine yönelik hassas duruşunun ardından Trabzon’da projeli operasyonlara hız verdi. Trabzon’da 2019 yılında 299 adet, 2020’de 247 adeti, 2021 yılının 25 Haziran tarihine kadar 116 adet silah yakalayan KOM ekibi, 11.187 adet mermi ele geçirdi. Azalmanın en büyük nedenleri arasında polisin silah ve uyuşturucu kaçakçılarına yönelik projeli operasyonlara hız vermesi olduğu öğrenildi.  n Trabzon, Rize ve Giresun üçgenin silah kaçakçılığının bitme noktası geldiği ortaya çıktı. Doğu Karadeniz Bölgesini kapsayan illerinin daha önceki silah kaçakçılığı istatistiklerindeki sıralamaları kaybettiği öğrenildi.

KAÇAKÇILARA BÜYÜK DARBE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun uyuşturucu ve silah tacirlerine yönelik hassas duruşunun ardından tüm illerde olduğu gibi Trabzon’da projeli operasyonlara hız verdi. Trabzon Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği operasyonlarda Trabzon’daki silah kaçakçılarına büyük darbe vuruldu.

TRABZON SIRALAMADA YOK

Geçmiş yıllarda Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın (KOM)  hazırladığı illere göre silah kaçakçılık raporunda ilk üç sırada yer alan Trabzon artık ilk 10’a bile giremez hale geldi. Silah ve mühimmat kaçakçılığının Doğu Karadeniz’i kapsayan Rize, Trabzon ve Giresun üçgenin azaldığı ve kaçakçılara darbe vurulduğu KOM’in istatistiklerinde ortaya çıktı.

RAKAMLAR AZALMAYI GÖSTERİYOR

Tüm illerde olduğu gibi Trabzon’da projeli operasyonlara hız verdi. Trabzon’da 2019 yılında 299 adet, 2020’de 247 adeti, 2021 yılının 25 Haziran tarihine kadar 116 adet silah yakalayan KOM ekibi, 2019 yılında 4 bin 706, 2020 yılında 4 bin 482, 2021 yılının 25 Haziran tarihine kadar 1999 mermi ele geçirdi. Bu arada 2019 yılında 123, 2020 yılında 112 ve 2021 yılında 54 adet kuru sıkı silah yakalandı. Azalmanın en büyük nedenleri arasında polisin silah ve uyuşturucu kaçakçılarına yönelik projeli operasyonlara hız vermesi olduğu öğrenildi.
Günebakış

silah tabanca silah kaçakçılığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?