MAKSUT AYTEMİZ; ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE YÖNETMEYE ADAYIZ

Bölgenin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi seçime gidiyor.

MAKSUT AYTEMİZ; ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE YÖNETMEYE ADAYIZ
MAKSUT AYTEMİZ; ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE YÖNETMEYE ADAYIZ Neco Yarıcı
Advert

8 Temmuz Perşembe günü Ardeşen Belediye Çok Amaçlı Salonu’nda yapılacak olan seçim öncesinde Maksut Aytemiz, başkanlığa adaylığını açıkladı.

İlçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen Maksut Aytemiz adaylık süreci ve göreve geldiği takdirde yönetim anlayışı hakkında açıklamalarda bulundu.

“Bu Kooperatif Hepimizin, Gelin Hep Birlikte Yönetelim” sloganıyla seçim çalışmalarını sürdüren başkan adayı Maksut Aytemiz, üyelerin takdiri ile seçim sonucunda görev kendisine tevdi edildiği takdirde, şeffaflık içerisinde yönetim anlayışını benimseyeceklerini ifade etti.

“HER YIL MALİ BÜTÇEMİZİ ÜRETİCİLERİMİZE BİLGİLENDİRECEĞİZ”
Aytemiz, açıklamasında “Değerli yönetimimle birlikte şeffaflığı ön planda tutarak bu hizmet yarışında yola çıktık. Geçmiş yıllara bakıldığı zaman günümüze kadar mali durumla ilgili üreticilerin bilgi sahibi olmadığını düşünüyoruz. Biz göreve geldiğimiz takdirde her yılsonu mali bütçemizi üyelerimize gerek mesaj gerekse de basın yoluyla bilgilendireceğiz.” Dedi.

“GÜBRE SATIŞ VE ALIMLARINDA ÜRETİCİLERİMİZİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”
Yaş çay sezonu öncesinde gübre satışlarında üreticilere hem satış hem de alım noktasında kolaylıklar sağlayacaklarını ifade eden Maksut Aytemiz “Gübre satışlarında peşin alımlarda düşük fiyata, vadeli alımlarda ise 6 aya kadar zaman aralığı sağlayacağız. Satışlarımızda herhangi bir faiz uygulanmayacaktır. Gübre stokunda üreticilerimizi hiçbir zaman mağdur etmeyeceğiz. Üreticilerimiz fişini kestirdiği takdirde her daim gübreyi alabilecekler.” Şeklinde konuştu.

“BOŞ İSRAF MUSLUKLARINI KAPATACAĞIZ”
Mali bütçenin sağlıklı yönetimi noktasında bazı önlemler ve vatandaşa yönelik bazı indirimlerin olacağını işaret eden Aytemiz “Yönetim olarak gerektiği takdirde hiçbir şekilde maaş alınmayacaktır. Boş israf musluklarını kapatacağız. Market alışverişlerinde üreticilerimize indirim sağlayacağız.” İfadelerini kullandı.

“ORTADA HAYALİ BİR PARA VE PROJE VAR”
Mevcut başkan Sait Balcı’nın kamuoyu ile paylaştığı Gübre Fabrikası projesini değerlendiren Maksut Aytemiz “Başkanımızın Gübre Fabrikası projesini basın aracılığıyla öğrendik. Proje güzel; ama kaynak nerede? Kooperatifimizde böyle bir paraya sahip miyiz, bilmiyoruz. Mevcut başkanın konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, yatırımla ilgili 50 Milyon TL’lik kredinin çekilmesinin yönetim kurulunun yetkisine sunulması noktasında bir madde var. Değerli üreticilerim, ben ve yönetimim bu maddeye karşı olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Neden mi? Ortaya hayali bir para ve hayali proje var. Yetki verilirse para çekilecek ve fabrika kurulacak. Çekilen bu para kimin sırtına vurulacak? Milletimizin sırtına vurularak, üreticilerimizi ve milletimizi bankalara borçlandırarak. Hayır, asla bu boşluğa düşmeyelim.” Açıklamasında bulundu.

“TARIMSA ŞİRKETİ NEDEN VAR?”
Kooperatif bünyesinde Tarımsa şirketinin varlığının nedenini soran Aytemiz “Tarımsa diye paravan bir şirket var. Yönetimine ve üyelerimize soruyorum, niye var? Allah göstermesin, kooperatif maddi olarak kötü duruma düştüğü takdirde 50 Milyon TL’lik gübre fabrikası projesi paravan şirket Tarımsa ile devam edecek. Kesinlikle kabul etmiyoruz, olmasına da gerek duymuyoruz.” Diye konuştu.

MAKSUT AYTEMİZ;
- Var Olan Arsa Üzerine Yapı Yapıldı, Satıldı. Bütçesi Nereye Gitti?
- Eski Pazaryeri Mevkiinde % 50 Hisseli Arsa Vardı, Nereye Gitti?
- Fırtına Vadisi’nde 3,5 Dönüm Araziye Sahiptik. Düz Mahalle’deki 1 Dönüm Araziye Neden Takas Edildi?” dedi.

“KOOPERATİF HEPİMİZİN, GELİN HEP BİRLİKTE YÖNETELİM”
Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkan Adayı Maksut Aytemiz “Kooperatifimizin kuruluşu olan 1964 yılından günümüze kadar görev almış tüm başkan ve yönetim kurulu üyelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Rahmeti rahman kavuşanlara ALLAH’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, hayatta olanlara sağlıklı ömürler diliyorum. 8 Temmuz Perşembe Ardeşen Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda yapılacak olan seçimli olağan genel kurulumuza başta üyelerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. bu kooperatif hepimizin, gelin birlikte yönetelim.” Dedi.


Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

YÖNETİM LİSTESİ ADAY LİSTESİ

MAKSUT AYTEMİZ 

MACİT KONAKÇI 

ERDAL GÜRGEN
SADIK YILMAZ 
AYDOĞAN ASLIYÜKSEK 
OSMAN PÜNE 
İBRAHİM CİVAOĞLU
FİKRET AŞIK
HAMİT EMRAH GÜL
MUHAMMET ÖNDER
SALİH ÇAVUŞOĞLU 
MEHMET CİVELEK
AYHAN BİRİNCİ
RAMAZAN TOPÇU
MEHMET YAROĞLU 
SEFER GÜRSOY
AHMET DEMİRATA
MACİT ÇUKUR
OSMAN SALİHOĞLU 
CENGİZ ÇAVUŞOĞLU 
FİKRET OĞUZ
RECEP KULABEROĞLU

 

SAİT BALCI İLGİLİ HABER:

Sait Balcı Devasa Projeyle Yeniden Adaylığını Açıkladı

Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Sait Balcı, 8 Temmuz Perşembe günü yapılacak olan seçimli kongrede yeniden başkan olmak için adaylığını açıkladı.

Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Sait Balcı, 8 Temmuz Perşembe günü yapılacak olan seçimli kongrede yeniden başkan olmak için adaylığını açıkladı.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından olan ve 6 bine yakın üyesi bulunan Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi seçime gidiyor.

 

8 Temmuz’da yapılacak olan seçimli kongre öncesinde mevcut başkan Sait Balcı, yeniden başkan olmak için adaylığını açıkladı.

İlçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Sait Balcı, projelerini açıkladı.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN GÜVENLERİNE MAZHAR OLDUK”

Türkiye’de örnek bir kooperatif olduklarını söyleyen Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Sait Balcı “Bugüne kadar ortaklarımızın güven ve desteğiyle Türkiye’de her alanda örnek bir kooperatif olduk. Hizmetlerimiz ve yatırımlarımız ile ortaklarımızın dışında, Trabzon, Rize, Artvin ili ve bütün ilçelerinde bayiler açıp çay çiftçilerinin güvenine mazhar olduk.” Dedi.

 

“ÜYELERİMİZDEN HERHANGİ BİR AİDAT VE KESİNTİ YAPILMAMIŞTIR”

 

Kooperatifte başkanlığı döneminde üyelerden herhangi bir kesinti yapılmadığını dile getiren Balcı “Bölgemizde faaliyet gösteren bazı kooperatiflerin aidat ve kesinti yapmalarına rağmen yanlış yatırım ve istikrarsız yönetim seçimiyle birçoğu kapanmış olup, bazıları da kapanma aşamasına gelmiştir. Diğer kooperatifler bu durumda iken 53-11 kooperatifimiz üyelerinden herhangi bir aidat veya kesinti başkanlığım döneminde yapılmamıştır.” İfadelerini kullandı.

“35 MİLYON TL’LİK MÜLKİYET KAZANDIRDIK”

Kısıtlı imkânlara rağmen değeri çok büyük olan mülkiyetler kazandırdıklarını ifade eden Balcı “Kooperatifimizin kısıtlı imkânı olmasına rağmen yoğun çalışmamız neticesinde değeri 30-35 milyon TL (eski parayla 35 trilyonu) bulan 3 dükkân, 1 daire, 2 arsa 4 muhasebe ve idari bina olmak üzere 10 adet tapulu mülkiyeti kooperatif bünyesine kazandırılmıştır.” Şeklinde konuştu.

 

“SATIŞ FİYATININ ALTINDA PEŞİN GÜBRE ALMA İMKANI SAĞLADIK”

 

Üreticilere gübre satışı noktasında sağladıkları kolaylıklar hakkında bilgiler aktaran Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Sait Balcı “Her yıl aralık ayında gübre fabrikalarının satış fiyatının altında peşin fiyatına kampanyalarla ortaklarımıza gübre alma imkânı sağladık. Peşin alma imkânı olmayanlara cüzdandan vadeli gübre vermeyi sunduk.” Açıklamasında bulundu.

 

“TARIMSA AVM İLE VATANDAŞLARIMIZA UCUZLUK VE KALİTEYİ GETİRDİK”

Tarımsa şirketi bünyesinde önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini açıklayan Balcı “Yakın dönemde değeri 10 milyon TL’yi bulan Tarımsa AVM alış veriş merkezimizi faaliyete soktuk. Marketimiz kooperatif üyelerine Türkiye’nin hiçbir kooperatifinde olmayan, kaliteli ürünleri en uygun fiyata vade farkı, faiz ve ürünlere gelen zamları üyelerine yansıtmadan çay parasına karşılık 6 ay vadeli alış veriş imkânı sunmaktadır. Ayrıca Tarımsa şirketimizin 2. şubesi olan tarımsa AVM züccaciye-kozmetik-oyuncak dükkânının bütün işlemleri bitmiş olup açılışını seçimden sonra siz değerli Ardeşen halkı ile gerçekleştirmiş olacağız.” Diye konuştu.

 

Kooperatif olarak devasa bir yatırımı ilçeye kazandırmanın heyecanı içerisinde olduklarını söyleyen Balcı “Ben Sait Balcı ve yönetim kurulu olarak istediğim bütün projeleri bir bir faaliyete geçirdik. Şimdi sadece kooperatif üyelerini değil, bütün Ardeşenli’leri ilgilendiren ve benim kooperatif adına son projem olan gübre fabrikasının ar-ge, fizibilite ve proje çalışmasını bitirmiş durumdayız. Açacağımız bu gübre fabrikası Türkiye’nin her yerine hizmet vermenin yanı sıra üyelerimize kaliteli gübreyi uygun fiyata kendi fabrikasından tedarik edecektir. Açacağımız bu fabrika hemşehrilerimize iş istihdamının yanı sıra ham madde ve üretilen gübrenin yurt içi ve yurtdışı sevkiyatında nakliye şirketlerinin ve kooperatiflerin senelik 15-20 milyon TL tutarında Ardeşen ilçemize katma değer olarak büyük imkân sağlamış olacaktır.” İfadelerini kullandı.

“ÇOK DEĞERLİ KANAAT ÖNDERLERİ İLE YOLA ÇIKTIM”

Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Sait Balcı “Son seçimime girerken, her zaman olduğu gibi bu seçimde de yanımda olan yönetim kurulu üyelerim, sivil toplum kuruluşları, Ardeşen bölgemize hizmet etmiş ve etmekte olan çok değerli kanaat önderleri ile yola çıkmış bulunmaktayım. 8 Temmuz 2021 Perşembe günü Ardeşen Belediye Düğün Salonu’nda yapacağımız seçim kongresinde bütün ortaklarımızın kooperatifine sahip çıkıp 1 gününü seçime ayırmasını rica ediyorum. Bu pandemi ve iş yoğunluğunda arayıp da ulaşamadığım bütün ortaklarımıza şimdiden anlayışları için teşekkür ediyorum. Seçimin ilçemize ve ortaklarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyor, herkese saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

MAKSUT AYTEMİZ Ardeşen 53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?