Karadeniz Müziğinin yaşayan efsanesi Ayhan Alptekin hayatını kaybetti.

Karadeniz müziğinin yaşayan efsanesi aramızdan ayrılarak ebediyete intikal etti. Artık onun müzikleri ile yaşanacak koca çınar Ayhan Alptekin.....10 aylık zorlu hastalık suresi sonunda yaşama tutunamadı.

Karadeniz Müziğinin yaşayan efsanesi Ayhan Alptekin hayatını kaybetti.
Karadeniz Müziğinin yaşayan efsanesi Ayhan Alptekin hayatını kaybetti. Neco Yarıcı
Advert

Uzun süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Ayhan Alptekin, geçtiğimiz yıl Rize ve İstanbul’daki tedavilerinin ardından yakın zamanda tekrardan Rize’ye getirilerek Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji serisinde tedavi süreci devam ediyordu.

Kabri yarın 07-07-2021 tarihinde Ardeşen Merkez Camii'nde kılınacak cenaze töreni sonrası Ardeşen Ortaalan Köyündeki aile kabristanlığına defnedilecek.

AYHAN ALPTEKİN KISA BİYOGRAFİSİ

Ayhan Alptekin 1965 yılında Rizenin Ardeşen ilçesinde dünyaya geldi. 9 yaşında melodika ve mandolin çalarak müzikle ilgilenmeye başladı. 1982'de Grup Yıldızlar adlı müzik grubunu kurdu. Grup Yıldızlar 3 yıl boyunca Kemalpaşa ve Rize arasındaki ilçelerde düzenlenen düğün ve toplantılarda sahne aldı. Askerdeyken kanun, bağlama ve org ile programlar yaptı. 1993 yılında Lazca müzik ve anonim destanlardan oluşan ilk kasedini çıkardı. 2002 yılında Mamuli adlı yapım şirketini kurdu. Mamuli'de Karadeniz temalı şarkılar bestelendi. Öldüğü tarihe kadar müzik hayatına devam etti.Yaklaşık 10 aylık hastalık süresi sonunda  6 Temmuz 2021 tarihinde beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybetti.

 

turklaz.com ailesi olarak Rabbim mekanını cennet eylesin,Ailesine sabırlar versin...

ayhan alptekin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?