YASİN AKTAŞ:Koca yürekli Karadeniz insanım!

Geçtiğimiz günlerde Hamidiye'yede bulunan Alpet Eskiçırak Akaryakıt istasyonunda gece 01.00 gibi çay içmek için uğradım yanıma bölgemizde gezmek için gelen kafileden 35 yaşında zarif bir bey oturdu ve sohbete başladık. ..

YASİN AKTAŞ:Koca yürekli Karadeniz insanım!
YASİN AKTAŞ:Koca yürekli Karadeniz insanım! Neco Yarıcı
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

HABER: NECO YARICI - TURKLAZ.COM

Yasin Aktaş isimli Polis Memuru kardeşimizle Sohbetimiz 04.30 civarında Son buldu.Simdi sizlere bu birkaç saat içinde sohbetimizden aklımda kalanları  aktarmak istedim.Neden derseniz o sohbette Gurbet,Memleket hasreti,Karadeniz sevdası,Ķültur ve birçok konuyu konuştuk. 
Konuşmanın sonunda bu Sohbetimiz haber yapabilirmiyim dedim,seve seve kardeşim dedi.

Sohbetimize klasik soru olarak nereliyiz ? Bölgemizi  nasıl  buldunuz ? Yasin Aktaş kardeşim:

Aldigim yanıtlar  ise:Aslen Afyon Emirdağ'lıyım ailem  Eskişehir'de,ben ise Belçika Brüksel'de 6 yıllık  emniyet mensubuyum, 4 dil biliyorum ve doğma  büyüme  Brüksel deyim çifte vatandaşım.
Dedim gülümseyerek Avrupalı olmak nasıl  bir duygu; dedi görevim icabı  iyi bir ücret alıyorum  ama  yaşam zor orada, kiralar çok yüksek bir ev araba almak isterseniz kredi çekmeden mümkünü  yok,Allaha  Şükür gelirim iyi Ana babamız  zamanında  çok cekmisler,ailem olarak her yıl  muhakkak tatile memleketimin geliriz,Türkiyenin birçok yerini gezdik dolaştık ama Karadeniz'e gelmek hiç nasip olmamıştı.5 günlük bir tür gezimiz oldu. ailemiz arkadaşlarımızla inanın gezdigimiz dolastigimiz birçok yerde çok kişi ile sohbetlerimiz oldu, Karadeniz insanı genelinde Türkiye'de ve Avrupada neden çok  sevildiklerini,güvenilir insan olduklarını  biliyorduk ama yerinde görmek nasip oldu dedi.
Yasin Aktaş: cep telefonum muhteşem  Karadeniz fotoğraf  videolarla doldu, bikaç paylaşım yaptım inanın herkes bayıldı resim videolara, dedim kardeşim ölmeden gelip dolaştığı bölgemizi ne mutlu Size. İnanın hayatımın en güzel bikacgununu geçirdim  asla unutmayacağım ve her gittiğim yerde muhakkak bu güzellikleri anlatacağım dedi.ozellikle insanların doğallığı hayran kaldım. Misafirperverlik ayrı bir güzellik. Sizleri saatlerce dinlerim hiç sıkılmadan sanki burada doğdum büyüdüm öyle hissettim bikacgununu zaman zarfında. Artvin Rize Trabzon Ordu Giresun da birçok yerleri gezme imkanı bulduk tür firması öncülüğünde Rize doğası ayrı bir güzellik yöresel hediyelik eşyaları aldık yöresel yemeklerden tattik. Daha ne olsun.her yıl muhakkak Karadeniz gelmeye çalışacağız ve tatile gitmek isteyenleri yonlendirecegiz.ne mutlu sizler gibi içten insanlar tanıdık.

Abi muhteşem yazmışsın kalemine eline sağlık onore oldum hislerimi anlatmam gerekirse iyiki seninle tanışıp içimizdeki sevgiyi sizlerle paylaşıp ve bunu dünyaya duyurmaktı ve bunun şu an verdiği sevinç okadar beni mutlu ettiki iyiki yollarımız kesismiş diyorum kendime bu arada petroldeki arkadaşlar senden sonra bana okadar nazik misafir perver davrandılarki whatsaptan bana ulaşıp beni sabah kahvaltısına davet ettiler ve organik çay hediye etmek istediler ama geç kalmamız yüzünden üzülerek buluşamadım ve özrümü onlara üzülerek iletim ama karşılarında o davranışın üstüne okadar mutlu ve mahçup oldumki çünkü ellim boş idi o davetin karşısısında isterdimki en güzel şeyi onlara hediye etmeyi o güzel yürekli kardeşlerime Mücahit’in İbrahim’in ve Burak’ın önünde saygıyla eğiliyorum ve bu güzel temiz doğal kardeşliğimizin ilelebet daim olmasının duasını yapa bildim karşılığında buluşamasak bile çünkü cıktığımızda onlar ayrılmıştı bile işten. Sizleri asla unutmayacağım ve inşallah tez vakitte tekrar görüşmek üzere koca yürekli Karadeniz insanım!

yasin aktaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?