OSMAN YAZICI: Uyuz Oluyorum

Taka Gazetesi Yazarı Ardeşenli hemşehrimiz Osman Yazıcı gazete köşesinde gündem yazıları ilgi ile takip edilmekte.Bu haftaki yazı başlığı "UYUZ OLUYORUM"

OSMAN YAZICI: Uyuz Oluyorum
OSMAN YAZICI: Uyuz Oluyorum Neco Yarıcı
Advert

“Bana bir şey olmaz” diyene uyuz oluyorum.

Maske takmayanı görünce dövesim geliyor. Fındık işçisi Karadeniz’de.. Çay işçisi Rize’de. Kurban Bayramı’nda, Rizeliler Rize’ye akın ettiler. Yerli turistler Rize’den çıkmadı. Araplar başta olmak üzere yabancılar Rize’ye yerleşti. Yerlisi yabancısı kurala uymadılar. Yetkililerin ikazlarına kulak ardı ettiler. Maske takmadılar. “Aşı oldum, bana bir şey olmaz” dediler. “Aşıya karşıyım” edebiyatını yaptılar.. Düğünlere kolla girdiler. Bayramda sarılıp öpüştüler. Her gelen bir şeyler bırakıp gittiler.. Ve vakalar yüzde 400 arttı. Hastanelerde yer kalmadı. Sağlık ordusu her zamanki gibi özverili, fakat çaresiz.

* Kayınvalidem Melahat Hatırnaz.74 yaşında. Böbrek-kalp, şeker, tansiyon, kilo ne ararsanız var.  İlk ikisi Çin, üçüncüsü Alman aşısını yaptırdı. Köyde, maskesiz, açık havada bir saat sohbet etti, kornaya yalandı. Aslında çok dikkatli idi, boşluğuna denk geldi. Pazar’daki Kaçkar Hastanesi’nde yatıyor. Aşılarından dolayı şimdilik yoğun bakımda değil. İlaç tedavisi ile atlatacağını umut ediyoruz. “Aşı oldum bana bir şey olmaz  “ diyenlere duyurulur..

* AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı Rize’de. Mesajlaştık. Rizeli ile yakın temasta. Üç milletvekilinin yükünü tek başına çekiyor. Parlamenter çalışmaları dışında Ankara’ya fazla gelmiyor. Vatandaş vekile değil, vekil vatandaşa gidiyor. Koronaya yakalananlarla yakından ilgileniyor.  Tedavileri için, sağlık ordusu ile  el-ele.. Danışmanı sevgili Hakan’da Rize’de Rizelilerin içinde..

* Rektör Prof.Dr. Hüseyin Karamanhocamızı aradığımda sabah saat 06 idi ve görevinin başındaydı. Rektör Karaman’ın üstün niteliklerini ve başarılarını çok yazdım, tekrarına girmeyeceğim.  Hoca, hem üniversitenin başarısı için, hem de Rizelilerin sağlığı ve eğitimi için çalışıyor. Çok yönü bir rektör. Üniversitenin başarılarından daha sonra söz edeceğim..

* Genel MüdürYusuf Ziya Alim, 1992 yılında ÇAYKUR’a işçi olarak girmiş. Kurumun her kademesinde görev almış Genel Müdür Yardımcısı ve de Genel Müdürlük görevini vekâleten yürütmüş. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Yusuf Ziya Bey’in atanmasını olumlu buluyorum. Çayı bilen, toplayan, Bölgenin çocuğu.. Rahat ulaşılabilen, insanlara tepeden bakmayan birisi.. Başarılı olması dileği ile…

* Rize’nin başarılı Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman’a.Rize sağlık müdürü Dr. MustafaTepe’ye ve Kaçkar Devlethastanesi başhekimi  Dr. Hanife Yenigün’e İdari ve Mali Hizmetler MüdürüMevlÜt Okutan ‘a, Pazar ilçe emniyet müdürü ve ekibine tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz.. Olağan üstü çalışıyorlar… Bölgenin yükünü çekiyorlar… Rize Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, deneyimi ve tecrübesi üst seviyede olan başarılı bir polis şefidir. Başarıları Ankara’dan Bakan Süleyman Soylu ve ekibi tarafından dikkatle izleniyor.  Rize’de başta uyuşturucu alanda olmak üzere her alanda mücadele veriliyor. Olağanüstü gayret gösteriliyor. Polis-Vatandaş işbirliği sonuç verdi ve başarı elde edildi. Müdür Gökduman’ın insanı ve ahlakı değerlerinin en üst düzeyde olan bir polis şefidir. Rize başta olmak üzere, Karadeniz yıllardan beri teröre bulaşmadı, uyuşturucuya yanaşmadı. Hem dinine bağlı, hem de cumhuriyetine sevdalı kaldı. Bu huzuru bozmak isteyenleri de polis affetmiyor. Bunun yanında vatandaşlarımızın duyarlılığı de çok önemli buluyorum. Çünkü devlet, her vatandaşın başında bir polis dikemez. Herkesin polisi kendi vicdanında aramalıdır. Ve güvenlik güçlerine yardımcı olmalıdır. Rize’de vatandaş-Devlet işbirliği en üst düzeyde olduğunu görmekten büyük mutluluk duydum.

Aman dikkat!…

Ölmeyi bayılmak zannetmeyin..

Ankara’dan sevgiler..

OSMAN YAZICI-TAKA GAZETESİ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?