Kaymakam Terzi, Pazar Eğitim Vakfı Son Toplantısını Yaptı

Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bursa-Mudanya Kaymakamlığına atanan Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi, Pazar Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu son toplantısını yaptı.

Kaymakam Terzi, Pazar Eğitim Vakfı Son Toplantısını Yaptı
Kaymakam Terzi, Pazar Eğitim Vakfı Son Toplantısını Yaptı Neco Yarıcı
Advert
HABERGÜVEN
Kaymakam Ayhan Terzi başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıya Yönetim Kurulu üyeleri Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Güneş, Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, Malmüdürü Cengiz Alper, seçilmiş üyeler Osman Yüksel ve Hasan Aykan Atabey, Vakıf Mali Genel Sekreteri Semiha Kandemir ile Vakıf İdari Genel Sekreteri Recep Şahingöz katıldı.

 

 

Vakıf Mali Genel Sekreteri Semiha Kandemir yönetim kurulu üyelerine 2018-2021 yılları arasında hangi faaliyetlerin yapıldığı, vakıf gelirleri ve vakıf giderleri konusunda ayrıntılı bilgi verdi.

 

 

Kaymakam Terzi, yaptığı açıklamada, “Görev süresi boyunca yapılan tüm vakıf faaliyetlerine destek oldukları için başta Gençlik ve Spor eski Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak olmak üzere tüm hayırsever iş adamlarımıza, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize, Vakıf Yönetim Kurulu üyelerimize ve vakfa üye olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Vakfımız görevini devralacak kaymakamımızla daha iyi hizmetler yapılacağına inanıyorum.” dedi.

 

 

2018-2021 yılları arasında vakfa yapılan bağışlar ile yapılan faaliyetler hakkında da bilgi veren Terzi, şunları kaydetti:
"2019 yılında Vakıf Senedi tadili yapılarak 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında başarılı ve ihtiyaçlı 48 Lisans öğrencisine 8 ay boyunca 200,00 TL burs verildi.
2020-2021 Eğitim Öğretim yılında ise yine başarılı ve ihtiyaç sahibi 75 Lisans öğrencisine 8 ay süre ile 200,00 TL burs verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Tiyatro 53 Projesi hazırlanarak Eğitim öğretim yılının 2.kanaat dönemi sonuna kadar her ay iki oyunun 53 öğrenciye izletilmesi, taşıma bedeli ve tiyatro biletlerinin vakıf tarafından karşılanması sağlandı.
Mantık Soruları Yarışması Projesi kapsamında ilçemiz ortaokulları arasında yapılan bilgi yarışması sonucu ilk üçe giren öğrencilerimiz vakıf tarafından ödüllendirildi.
Veysel Vardal İlkokulunda sınıf düzenlenmesi masa ve sandalyelerin yenilenmesi sağlandı.
Necat Sağbaş Anadolu Lisesi ve kapalı spor salonunda dış cephe boyası ve tadilatların yapılması sağlandı.
Bağışların artırılması adına Turkcell ve Vodafone operatörleri PAZAR yazıp 5301’e Türk Telekom operatörleri ise PAZAR yazıp 5337’ye SMS atarak 10 TL bağışta bulunulabileceği SMS Kampanyası başlatıldı.
Vakfımıza ait bilgiler, haberler ve duyuruların takibi için http://www.pazaregitimvakfi.org.tr/ web sayfası açıldı.
LGS tercih sürecinde Pazar Fen Lisesini puan üstünlüğüne göre 1.tercih olarak yazan ilk üç öğrenci olan 361.711 puanla Kerem TONYALI, 359.168 puanla Hasret KÜÇÜKKAYA, 353.168 puanla Uygar Yağız AKDAĞ 4 yıl geçerli olmak üzere 250,00 TL burs almaya hak kazanmıştır.
İlçemiz Hamidiye İlk/Ortaokulunun koridor ve sınıflarında tadilat ve boya ile ilgili tamiratların yapılması sağlandı."
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?