Hemşinli Kadınlardan Kooperatif Girişimi

Hemşinli kadınlar, dayanışma içinde kadın emeğini gelire dönüştürmek için bir kooperatif kurdular. Sınırlı Sorumlu Hemşin Yaşam Üretim ve İşletme Kooperatifi 7 ortaktan oluşuyor. Ortaklardan Hemşin Yaşam Derneği de tüzel kişilik olarak kooperatifte yer alıyor.

Hemşinli Kadınlardan Kooperatif Girişimi
Hemşinli Kadınlardan Kooperatif Girişimi Neco Yarıcı
Advert

Kooperatifin kurucuları; kadınların öncülüğünde kurulan bir kooperatif olmalarına ve anasözleşmelerinde kadınlara pozitif ayrımcılık yapmalarına rağmen erkeklerin de kooperatiflerine üye olabileceklerini, Hemşin’in gelişmesi için tüm herkese açık bir kooperatif kurduklarını dile getirdiler.

Hemşin’de yeni bir ekonomik yapılanma olan kooperatif aynı zamanda bir sosyal girişim. Hemşinle ilgili pek çok alanda faaliyet göstermeyi planlayan kooperatif yöneticileri, en kısa sürede genel kurullarını gerçekleştirerek çalışmalara başlayacaklarını ifade ettiler. Tanıtım toplantılarını ilerleyen günlerde yapacak olan S.S. Hemşin Yaşam Üretim ve İşletme Kooperatifi; birlikte üretmek, gelişmek ve Hemşin’e değer katmak isteyen herkesi kooperatif oluşumlarına davet ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?