BUÇAN: Bu meclisin çalışmasını hiçe sayma ve meclise yapılan bir darbedir.

CHP Ardeşen İlçe Başkanı Ömer Faruk Buçan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: 02.09.2021 tarihli mecliste görüşülen ve kabul edilen konu, yasa ve yönetmeliklere aykırı ise Belediye Başkanı’ın 5 gün içerisinde gerekçelerini belirterek meclise iadesi gerekirdi.Bu yönteme başvurmadan alınan kararın değiştirilmesi ,2 ay sonraki meclis gündemine yeniden taşınması doğru değildir dedi.

BUÇAN: Bu meclisin çalışmasını hiçe sayma ve meclise yapılan bir darbedir.
BUÇAN: Bu meclisin çalışmasını hiçe sayma ve meclise yapılan bir darbedir. Neco Yarıcı
Advert

YÜZME ALANI
02.09.2021 tarihli Ardeşen Belediyesi meclis oturumunda, Ardeşen Çevre Platformu ve CHP ve İYİ PARTİ meclis grubunun Ardeşen sahilinin yüzme alanı olarak belirlenmesine yönelik önerge oy birliği ile kabul edilmişti.
Ancak;rapor bir ay sonra bize tebliğ edildiğinde kabul edilen konu red edilmiş gibi gözükmekte.Meclis tutanakaları ve kamera kayıtları kabul edildiğini teyit etmektedir.Yapılan yanlışlığın giderilmesi için Belediye Başkanı ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamamıştır.
03.11.2021 tarihli meclis oturumuna AKP meclis üyeri tarafından verilen bir önergeyle Bahar ve Yeniay plajları dışındaki alanların yüzme alanından çıkarılması yönündeki talep AKP meclis üyelerinin oylarıyla meclisten geçmesini sağlamışlardır.


Oysa ki; 02.09.2021 tarihli mecliste görüşülen ve kabul edilen konu, yasa ve yönetmeliklere aykırı ise Belediye Başkanı’ın 5 gün içerisinde gerekçelerini belirterek meclise iadesi gerekirdi.
Bu yönteme başvurmadan alınan kararın değiştirilmesi ,2 ay sonraki meclis gündemine yeniden taşınması doğru değildir.Bu meclisin çalışmasını hiçe sayma ve meclise yapılan bir darbedir.
Kamuoyunun ve halkımızın bilgisine sunulur.

CHP Ardeşen İlçe Başkanı Ömer Faruk Buçan

CHP Ardeşen İlçe Başkanı Ömer Faruk Buçan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?