Advert
Advert

Rize'li Vali'den Şırnak İlinde Hamsi Günü düzenlendi

Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi ve Rize Belediyesi tarafından ortaklaşa 'Hamsi Günü' düzenlendi.

Rize'li Vali'den Şırnak İlinde Hamsi Günü düzenlendi
Rize'li Vali'den Şırnak İlinde Hamsi Günü düzenlendi Neco Yarıcı
Advert

Şırnak Cumhuriyet meydanında kurulan hamsi stantlarına gelen vatandaşlara ücretsiz olarak 1 buçuk ton hamsi dağıtıldı. Şırnak Hamsi Günü alanına gelenlere tavada pişirilen 1 buçuk ton hamsi ücretsiz ikram edildi. Etkinliğe Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, İl Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

sirnak-1.jpg


Programda konuşan Aslen Rize Hemşin ilçesinen olan ŞIRNAK Valisi Ali Hamza Pehlivan, “Hamsi bahane dostluk kardeşlik şahane diyoruz. Hamsi vesile oldu Rize ile Şırnak’ın bu meydanda buluşmasına. Bu gün iki ilimizin vesilesiyle bir aradayız. Ama 81 vilayetiyle, 84 milyon insanıyla Türkiye Cumhuriyeti bir ve beraberiz. Bu tür etkinlikler birliği ve kardeşliği, sevgiyi ve dayanışmayı pekiştiren etkinliklerdir. Kemençe, tulum, dengbejler birlikte gösterilerini yapacaklar” dedi.

sirnak-12.jpg


Belediye Başkanı Mehmet Yarka ise, “Şırnak bu günleri de gördü. Etkinlikler festivaller derken Şırnak bu gün Hamsi Gününü de gördü. Şırnak ile Rize’nin gönül köprüsünü pekiştiren maneviyatı büyüktür bizim için. Bu tür etkinlikler ilimizde devam edecektir” diye konuştu.

sirnak-13.jpg


Şırnak Hamsi Günü etkinliği yenilen hamsiler, çekilen halay ve horonlar ile devam etti.

sirnak-14.jpg

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?