Bizde varız projesi kabul edildi

Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin Desteklediği BİZ DE VARIZ PROJESİ Kabul Edilmiştir…

Bizde varız projesi kabul edildi
Bizde varız projesi kabul edildi Neco Yarıcı
Advert

Avrupa Birliği (AB) ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin (BM Kadın Birimi) desteklediği “Türkiye’de Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Gelişmesi için Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Çok Paydaşlı Ortaklıkların Güçlenmesi” Projesi Hibe Programı’na sunduğumuz ‘’Biz De Varız’’ Projesi kabul edilmiştir. Projemiz 1 Aralık 2021’de başladı ve 6 ay süre ile devam edecektir.

 

Projemizin genel amacı, kısa adı BİZ DE VARIZ olan Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği’mizin kurumsa kapasitesini artırmaktır.

Özel amaçları;

  1. Derneğimizin stratejik ve analitik kapasitesini geliştirmek, BIZ DE VARIZ markasını oluşturmak ve kurumsal sürdürülebilirliği sağlamaktır.
  2. Eğitim ve bilgi materyalleri hazırlanacak daha sonra dernek yönetim organı üyelerine, dernek üyelerine ve gönüllülerine eğitim seminerleri verilecektir.
  3. Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği’nin beş yıllık kurumsal stratejisi, İletişim stratejisi ve gönüllülük stratejisi hazırlanacaktır.

 

Proje, demokratik yapı ve süreçlerin, temel hakların ve hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesine katkı sağlayarak AB uyum sürecinin destekleyecektir. Avrupa Komisyonu’nun 18 Eylül 2012 tarihli açıklamasında AB’nin üye ve aday üye ülkelerde dinamik, çoğulcu ve yetkin bir sivil toplumun gelişmesi için yardım etmeye kararlı olduğunu; demokratik yönetişim ve eşitlikçi kalkınma için yerel STK'ları faaliyetlerinde güçlendirmeyi amaçladığını belirtmiştir. Bu projenin hayata geçmesi ile eğitim seminerleri, bilgi materyalleri ve proje stratejik planları ile Karadeniz Bölgesi ilerinde demokratik yönetişim için Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği’nin faaliyetlerinde güçlendirecektir. Proje çalışması ile Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği’nin üyeleri, yönetim organları ve gönüllülerinin bilgi ve kapasiteleri gelişecektir.

Bilgilerinize saygılarımla sunarız.

Berrin YEGEN

Başkan

Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?