Advert
Advert

Havalimanı, Ardeşen-Yusufeli Tüneli İle Birlikte Güçlenecek

Rize'yi Artvin'e ve Erzurum'a Bağlamanın En Kestirme Yolu İçin Proje Tamam, Rize'liler Projenin Yatırım Programına Alınmasını Bekliyor.

Havalimanı, Ardeşen-Yusufeli Tüneli İle Birlikte Güçlenecek
Havalimanı, Ardeşen-Yusufeli Tüneli İle Birlikte Güçlenecek neco
Advert

Önümüzdeki Aylarda Açılması Planlanan Rize-Artvin Havalimanının Ardından, Projesi Tamamlanan ve Yatırım Programına Alınması Beklenen Rize/Ardeşen-Yusufeli Tünelinin Önemini Aşağı da Sizler İçin Anlatmaya Çalıştık. Rize-Artvin Havalimanının Açılması ile Birlikte Bölgede Büyük Bir Hareketliliğin Yaşanması Ön Görülürken, Adının da Hakkını Verebilmek Adına ve Artvin İlinin Tamamının Bu Havalimanından Yararlanabilmesini Sağlamak İçin Rize/Ardeşen-Yusufeli Tüneli Büyük Önem Taşıyor.

Tünelin Açılması İle Birlikte Mevcut Mesafesi 190 Km, Yolculuk Süresi İse 3 Saat Olan Rize-Artvin Havalimanı - Yusufeli Yol Mesafesi 78 KM'ye

Yolculuk Süresi ise 1 Saat 15 Dakikaya Kadar Düşecek. Yusufeli - Erzurum Havalimanı Yol Mesafesi 150  Km,

Yolculuk Süresi ise 2 Saat 30 Dakika Sürdüğünü Hesaba Katarsak Rize - Artvin Havalimanının Artvin'in Tamamına Hizmet Vermesi Zor Gibi Görülüyor.

Bu Yüzden, Rize Artvin Havalimanının Yolcu Potansiyelini Yüksek Tutabilmek İçin Rize/Ardeşen-Yusufeli Bağlantısı Şart. ERZURUM-RİZE YOLU DA KISALACAK Şuanda Rize-Artvin Havalimanı ile Erzurum Arasındaki En Yakın Yol Mesafesi (Ovit Üzerinden) 290 Km, Yolculuk Süresi ise 4 Saat. Ardeşen-Yusufeli Tüneli Tamamlanırsa Bu Mesafe 200 Km'ye, Yolculuk Süresi ise 3 Saate Kadar Düşecek. ESKİ/YENİ YOL MESAFELERİ (KM VE SAAT HESABI) Mevcut Hat : Rize-Artvin Havalimanı - Yusufeli (Hopa - Borçka - Artvin Güzergahı) : 190 Km / 3 Saat Mevcut Hat : Rize-Artvin Havalimanı - Yusufeli (Rize - Ovit - İspir Güzergahı ) : 230 Km / 3 Saat 50 Dakika Yeni Tünel Hattı : Rize-Artvin Havalimanı - Yusufeli (Yeni Tünel ile) : 78 Km / 1 Saat 15 Dakika Mevcut Hat : Rize - Artvin Havalimanı - Erzurum (Hopa - Borçka - Artvin Güzergahı) : 290 Km / 5 Saat Mevcut Hat : Rize - Artvin Havalimanı - Erzurum (Rize - Ovit - İspir Güzergahı ) : 290 Km / 4 Saat Mevcut : Rize - Artvin Havalimanı - Erzurum (Trabzon Güzergahı) 301 Km / 4 Saat 17 Dakika Yeni Tünel Hattı : Rize - Artvin Havalimanı - Erzurum (Yeni Tünel İle ) 200 Km / 3 Saat Yusufeli - Erzurum Havalimanı : 149 Km / 2 Saat 30 Dakika Yusufeli - Artvin Merkez : 70 Km / 1 Saat 10 Dakika Rize-Artvin Havalimanı - Artvin Merkez : 120 Km / 2 Saat TURİZM POTANSİYELİ Rize-Artvin Havalimanının Açılmasıyla Birlikte Bölge Turizminde Önemli Bir Patlama Bekleniyor.

Hali Hazırda Fırtına Vadisi -Ayder Hattı Başlı Başına Bir Turizm Cenneti Olsa da Alternatifsiz Kaldığı İçin Alt Yapı Bakımından Yeterli Kalmayacak. Projenin Hayata Geçmesi ile Birlikte Fırtına Vadisinin Doğu Bölgesi, Tunca Vadisi ve Tünelinin Açılmasıyla Birlikte Yusufeli Bölgesinin Bakir Kalmış Bölgelerinde Yeni Bir Turizm Havzasının Açılmasını Sağlayacak. PROJE NE AŞAMADA? İlgili Bakanlıklar Tarafından Söz Konusu Proje İle İlgili Yer ve Alan Tespiti, Etüt, Sondaj ve Projelendirme Çalışmaları Tamamlandı. İlk Tespitlere Göre Rize/Ardeşen Sahilinden Tünel Girişine Kadar 3 Tünel ile 8 Viyadük Yapılması Planlanıyor. Şu Anda Projenin Yatırım Programına Alınabilmesi İçin Mücadele Veriliyor.  Özetle; Söz Konusu Proje Rize İlini, Artvin'e ve Erzurum'a Bağlamanın En Kestirme Yolu Olacak.

HABER: Ömer Faruk Zenginal
 

 

ARDEŞEN YUSUFELİ TÜNELİ TUNCA YUSUFELİ TÜNELİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?