Advert

Rize’ye 2. Üniversite İçin Ardeşen Ön Planda

Rize’de ikinci bir üniversitenin kurulması yönünde kamuoyunda önemli bilgiler yer alıyor

Rize’ye 2. Üniversite İçin Ardeşen Ön Planda
Rize’ye 2. Üniversite İçin Ardeşen Ön Planda neco
Advert

Rize’de ikinci bir üniversitenin kurulması yönünde kamuoyunda önemli bilgiler yer alıyor.

2021 Ekim ayında Ardeşen’de yapılan Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı tarafından tertip edilen Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşları ile buluşması geniş katılımlı olarak gerçekleşmişti.

Vakıf Başkanı Hakan Gültekin’in ev sahipliğinde gerçekleşen, Çevre Eski Bakanı ve Çaykur Eski Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Rize eski milletvekili RTEÜ Geliştirme Vakfı Başkanı Nusret Bayraktar gibi önemli isimlerin yanı sıra Ardeşenli işadamları, ilçe sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yer aldığı toplantıda Ardeşen Vakfı’nın çalışmaları ve Rize’de ikinci bir üniversite ihtiyacı masaya yatırıldı.

Halen Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bulunmasıyla birlikte Rize’de ikinci bir üniversitenin ihtiyacı bu toplantıda dile getirildi.

SÜTLÜOĞLU: “2. ÜNİVERSİTE İÇİN GÜNDEME GELMELİ ARDEŞEN”

BAYRAKTAR: “GÜNDEME GELDİ BİLE”

Çevre Eski Bakanı İmdat Sütlüoğlu Rize’de ikinci bir üniversitenin ihtiyaç olduğunu ve bunun için Ardeşen’in uygun olduğunu söyledi. Sütlüoğlu’nun “Rize’de ikinci bir üniversite olarak gündeme gelebilecek bir yerdir ve kampüstür Ardeşen.” bu konuşmasını RTEÜ Geliştirme Vakfı Başkanı Nusret Bayraktar “Gündeme Geldi Bile” diyerek destekledi.

Sütlüoğlu, ayrıca Ardeşen’deki üniversite alanıyla ilgili “O yer bugün elimizde olmasaydı bugün bahsettiğimiz burada bir üniversite kurulması konuşulmazdı.” Dedi.

Sütlüoğlu ve Bayraktar’ın bu açıklamalarını destekler nitelikteki konuşmaların ardından Rize’de eğer ikinci bir üniversite yapılırsa bunun için en uygun yerin Ardeşen olduğu ve bu yönde ilçe olarak tüm dinamiklerle hareket edilmesi gerektiği vurgulandı.

60 DÖNÜMLÜK ARDEŞEN KAMPÜSÜ

İlçede yaklaşık 60 dönümlük alana sahip Ardeşen Külliyesi içerisinde RTEÜ’ye bağlı Turizm Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı öğrenci yurdu, kapalı spor salonu, birçok sportif ve kültürel aktivitelerin yapılacağı alanlar mevcut.

HABER: MUSTAFA ÖZYANIK-SONDAKİKARİZE

ARDEŞEN KÜLLİYESİ RİZE ÜNİVERSİTESİ RİZE 2.ÜNİVERSİTE ARDEŞEN FAKÜLTE RİZE KAMPÜS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?