Bayanlar Fındıklıspor takımı doludizgin namağlup hedefine doğru kilitlendi.

Viçe’nin sultanları doludizgin,Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 2.Lig 14.Grupda mücadele veren bayanlar Fındıklıspor takımı doludizgin namağlup hedefine doğru kilitlendi.

Bayanlar Fındıklıspor takımı doludizgin namağlup hedefine doğru kilitlendi.
Bayanlar Fındıklıspor takımı doludizgin namağlup hedefine doğru kilitlendi. Neco Yarıcı

Ligde bugüne kadar oynadığı on bir maçın hepsini kazanan Viçe’nin Sultanları Play off maçlarına gitmeyi bu hafta deplasmanda oynadığı Trabzon İskofyaspor’u setlerde 3-1 yenerek ligin bitmesine dört hafta kala garantiledi. Haftaya kendi evinde Ünye Gücü ile karşılaşacak olan Viçe’nin Sultanları bu maçı da kazanırsa grup lideri olarak Play off da yer alacak.

Birçok şehir takımları ve büyük ilçelerin oluşturduğu takımlar ile mücadele veren şirin ilçemizin takımı Fındıklıspor Rize ilini çok başarılı şekilde tanıtmaya devam ediyor. İlçede büyük ilgi gören voleybol müsabakalarına genç ihtiyar herkes taraftar desteği veriyor.

Fındıklıspor kulüp başkanı Av. Serkan Ellialtı “ Düşük bütçelerle sağlam, mücadeleyi bırakmayan genç bir takım kurduk, alt yapıdan yedi tane Fındıklılı sporcumuz var ve her yıl yenileri eklenmekte. Kısıtlı kadromuzla liglere devam ediyoruz, play off da rakiplerimiz çok güçlü olacak bunu iyi biliyoruz ve en azından 3 tane oyuncu takviyesi yapmamız gerekir. Ne yazık ki kamu kurum ve kuruluşlardan hiçbir desteğimiz yok,  kulübün hiçbir gelir getirici ticari yeri yok ve zor şartlarda bu mücadele yürütülmekte “ dedi.

Midi, yıldızlar, gençler ve Büyükler kategorisinde 150 e yakın sporcusu olan kulübün Fındıklılı esnaf ve İş insanlarından yeterince destek görmediğini ifade eden Başkan Ellialtı “ ilçemiz voleybol sporunu yıllardır benimsemiş ve çocuklarını en çok bu spora yönlendirmeyi tercih etmekte, tesis yönünden Gençlik spor bakanlığının sunmuş olduğu imkânların iyi olması transferlerde işimizi kolaylaştırıyor. En önemli avantajımız değerli esnaf arkadaşlardan oluşan yönetim ve eğitmen hocalarımızın Fındıklılı olmaları 7 / 24 öğrencileri ile bire bir ilgilenen Ayten ve Kadir Karakuş hocalarıma sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak Başkan Serkan Ellialtı “ buradan Rizeli ve Fındıklılı iş insanlarına seslenmek istiyoruz, 16 gruptan oluşan kadınlar 2.Liginde yaklaşık 100 e yakın kulüp mücadele etmekte, yenilgisiz 10 takımın içinde başarılı bir sezon geçiren bu takıma lütfen sahip çıkalım “ dedi. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?