12.823 Personel Alacak. 59'u Rize İçin

Adalet Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında görevlendirilmek üzere 12 bin 823 personel alımı yapacak. Alımlar kapsamında Rize’de de 59 personel alımı gerçekleştirilecek. Bugün başlayan başvurular 17 Mart 2022’de sona erecek.

12.823 Personel Alacak. 59'u Rize İçin
12.823 Personel Alacak. 59'u Rize İçin Neco Yarıcı

Adalet Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatına çeşitli kadrolar için 301 personel alacak. Bu kadrolar için başvurular 1-17 Mart arasında e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım bölümünden veya Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresinden yapılacak.

Ayrıca 6 bin 459 zabıt katibi, mübaşir, koruma ve güvenlik görevlisi, teknisyen işaret dili tercümanı, şoför, aşçı ve hizmetli ile 500 icra katibi alınacak. Bu kadrolar için de başvurular 1-17 Mart arasında e-Devlet üzerinden "Adalet Bakanlığı İş Başvurusu" ekranından gerçekleştirebilecek.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde ise 5 bin 455 infaz ve koruma memuru, büro personeli, hemşire, teknisyen, şoför, aşçı, kaloriferci istihdam edilecek. Başvurular, 1-17 Mart arasında e-Devlet'ten Adalet Bakanlığı İş Başvuru bölümünden alınacak.

Bunun yanı sıra aralarında psikolog, öğretmen, sosyal çalışmacı, veteriner, inşaat mühendisi, gıda mühendisi ve fizyoterapistin de bulunduğu 108 sözleşmeli personel için de adaylar başvurularını 1-17 Mart arasında e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım bölümünden veya Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresinden yapabilecek.

İlanların detaylarına ve başvuru şartlarına Adalet Bakanlığının internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Rize için alınacak personel sayıları:

Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu için 8 İnfaz Koruma Memuru

Sözleşmeli zabıt kâtibi alımı: Rize Adliyesi 3, Çayeli Adliyesi 1, Kalkandere Adliyesi 2, Pazar Adliyesi 8

Sözleşmeli mübaşir alımı: Rize Adliyesi 2

Sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi alımı: Rize Adliyesi 3, Çayeli Adliyesi 2, Kalkandere Adliyesi 2, Pazar Adliyesi 2

Sözleşmeli şoför alımı: Rize Adliyesi 1

Sözleşmeli aşçı alımı: Rize Adliyesi 1

Rize Personel Eğitim Merkezi: 16 güvenlik görevlisi, 2 aşçı, 3 destek personeli hizmetli, sıhhi tesisat teknisyeni 1, iklimlendirme ve soğutma teknisyeni 1, elektrik teknisyeni 1

Alınacak toplam personel sayıları:

5.455 sözleşmeli personel,
3.618 sözleşmeli zabıt kâtibi,
830 sözleşmeli mübaşir,
984 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi,
33 sözleşmeli teknisyen,
12 sözleşmeli işaret dili tercümanı,
83 sözleşmeli şoför,
29 sözleşmeli aşçı,
870 sözleşmeli hizmetli,
500 sözleşmeli icra kâtibi,
301 sözleşmeli personel,
108 sözleşmeli personel

Adalet Bakanlığ personel alımı Taşra Teşkilatı Sözleşmeli aşçı Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Sözleşmeli zabıt kâtibi Sözleşmeli mübaşir Sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi Rize Personel Eğitim Merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?