DOKKAF 3. Doğu Karadeniz Kariyer fuarı başladı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ev sahipliğinde düzenlenen 3. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı (DOKKAF'22) Trabzon'da açıldı.

DOKKAF 3. Doğu Karadeniz Kariyer fuarı başladı
DOKKAF 3. Doğu Karadeniz Kariyer fuarı başladı Neco Yarıcı

Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadı'nda düzenlenen fuarın açılışında konuşan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, bölgedeki yedi üniversitenin paydaşlığında yapılan fuarın gençler için çok anlamlı bir organizasyon olduğunu söyledi. Gençlere rehberlik etme adına fuarın önemli kazanımlar sağlayacağını ifade eden Ustaoğlu, "Bu organizasyon ülkemizin farklı illerinde sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda yapılıyor. Biraz önce aldığım bilgiye göre şu ana kadar 11 bine yakın öğrencimizin iştirak ettiği, yarın da devam edecek olan fuarda 20 bin rakamına ulaşılacak. Teması çok güzel ve yetenek her yerde diyoruz. Doğu Karadeniz bölgesindeki kariyer fuarında gençlerimizi burada görmekten duyduğumuz memnuniyeti de burada özellikle ifade etmek istiyorum." diye konuştu.

DOKKAF 3. Doğu Karadeniz Kariyer fuarı başladı

Vali Ustaoğlu, başarıya giden yolda mücadelenin kolay olmadığını ve belirli bir süreç gerektirdiğinin aldığının altını çizerek şöyle devam etti: "Ülkemizin çıkmış olduğu bir kalkınma hamlesi ve medeniyet yolculuğu var. Bu yolculukta bizim gençlerimize gerçekten çok iş düşüyor. Bugün burada stant açan 260'ın üzerinde özel sektör, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerimiz var. Gerçekten gençlerimizin kariyer planlamalarında, onların hedeflere ulaşmasında inandıkları ve hayalini kurdukları mesleklere ulaşmalarında bu tip fuarlar çok anlam ifade ediyor. Başarıya giden yol sıkıntılı ama burada önemli olan gençlerimizin kendilerine inanmaları. İnanmak başarmanın yarısı. Önce inanmamız, hayal kurmamız gerekiyor."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?