UN WOMEN’den Türk Kadınlarına Tam Destek

Bileşmiş Milletler Kadın Birimi ve Avrupa Birliği “Bizde Varız” Hareketine Kayıtsız Kalmadı

UN WOMEN’den Türk Kadınlarına Tam Destek
UN WOMEN’den Türk Kadınlarına Tam Destek Neco Yarıcı

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi ve Avrupa Birliği’nin Desteklediği ‘’Biz De Varız Projesi Strateji Arama Toplantısı’’ tamamlandı. Buna göre Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği’nin beş yıllık kurumsal stratejisi, İletişim stratejisi ve gönüllülük strateji planları tamamlandı.

Konu hakkında Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği Başkanı Berrin Yeğen yapılan toplantıyla ilgili şunları kaydetti; “Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN WOMEN) ve Avrupa Birliği’nin Desteklediği ‘’Biz De Varız Projesi Strateji Arama Toplantısı’’ başarılı bir şekilde tamamlanmış; Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği’nin beş yıllık kurumsal stratejisi, İletişim stratejisi ve gönüllülük stratejisini hazırlamıştır.

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN WOMEN) ve Avrupa Birliği’nin Desteklediği “Türkiye’de Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Gelişmesi için Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Çok Paydaşlı Ortaklıkların Güçlenmesi” Projesi Hibe Programı’na sunduğumuz ‘’Biz De Varız’’ Projesi 1 Aralık 2021 tarihinde başlamış ve 30 Haziran 2022 tarihinde tamamlanacaktır.
Projemizin genel amacı, kısa adı BİZ DE VARIZ olan Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği’mizin kurumsa kapasitesini artırmaktır.

Projenin birinci aşamasında 64 üyenin katılımı ile ‘’Biz De Varız Projesi Strateji Arama Toplantısı’’ organize edilmiştir. Toplantı 32 kişilik guruplar halinde iki kez tekrarlanmıştır. Strateji arama toplantısının amacı derneğimizin stratejik ve analitik kapasitesini geliştirmek, BIZ DE VARIZ markasını oluşturmak ve kurumsal sürdürülebilirliği sağlamaktır.

Toplantı sonrasında 10 kişilik değerlendirme komitesi oluşturulmuş ve bu komite Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği’nin beş yıllık kurumsal stratejisi, İletişim stratejisi ve gönüllülük stratejisini hazırlamıştır.  Bilgilerinize saygılarımla sunarız.” İfadelerine yer verdi.

Biz De Varız Projesi Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneğ UN WOMEN Birleşmiş Milletler Kadın Birimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YEREBAKAN: SİVASSPOR’A DEĞİL ZEMİNLERE TAKILDI
YEREBAKAN: SİVASSPOR’A DEĞİL ZEMİNLERE TAKILDI
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti