Sordum Söyledi / Davut Güloğlu / Röportajı

turklaz.com haber web sitemizde "SORDUM SÖYLEDİ" adlı röportaj sayfasına 2.röportajımızı ,Karadeniz'in Ricky Martin'i ,mütevazi kişiliği ile sevilen Sanatçı Davut Güloğlu ile yaptık.

Sordum Söyledi / Davut Güloğlu / Röportajı
Sordum Söyledi / Davut Güloğlu / Röportajı Neco Yarıcı

"SORDUM SÖYLEDİ" ROPORTAJI

Neco Yarıcı / Turklaz.com

 "SORDUM SÖYLEDİ" adlı röportaj sayfasına 2.Röportajımızı çok yakından tanıdığınız Rizeli hemşerimiz,sevgisi ülke dışına taşmış DAVUT GÜLOĞLU...


Şarkıcı Davut Güloğlu'nun yeni hayatı: Köyünde çay toplayıp, organik ürünler yetiştiriyor

Öncelikle bu röportajı yapmam için aracılık yapan sevgili Engin Önkibar kardeşime,Röportaj isteğimize hiç düşünmeden kabul eden Davut Güloğlu'nada teşekkür ediyorum..

Röportajlarımızın ilkini Rize Ardeşenli hemşerimiz CNN TÜRK kanalında program Yapımcısı & Gazeteci Güven İslamoğlu ile başladık<

2.Röportajımızı Yine Rize Ardeşenli hemşerimiz Sanatçı & Bestekar Engin Alptekin ile gerçekleştirdik.

3.Röportajımızı , doğduğu baba ocağı ile gurur duyan  Rizeli hemşerimiz Davut Güloğlu oldu.

Tatilini köyünde geçiren şarkıcı Davut Güloğlu: Şehirde büyüyen çocuklara acıyorum - Haberler

Sorduğum tüm sorulara tüm içtenliğiyle yanıtladı ve Müzik dünyasına adım attığı ilk günden bu günlere nasıl yol katettiğiniözetleyerek bizlere aktardı.

İŞTE O RÖPORTAJ....


 

 • DAVUT GÜLOĞLU KİMDİR ? KİM DEĞİLDİR ?

Aslında bu soruyu bana değil beni sevenlerime sormanızı isterdim.Beni en iyi anlatan,sevgileriyle var eden,sevenlerim ve bana bunu nasip eden Allah’ımdır derim.Doğrusundan şaşmayan,her alanda en iyinin,en güzelinin,en doğrunun peşinde koşandır.

Davut Güloğlu kim değildir dersek,Omurgasız,menfaat için düğme ilikleyen,makam ve mevkiye tapan ilkelerinden çıkarları için vazgeçen biri değildir.

Davut Güloğlu'na Rize'de Sevgi Seli


 • KISACA MÜZİK SERÜVENİNİZ HANGİ AŞAMADA ?

Müzik denince kısa konuşmayı asla beceremem,ama sizin için deneyeyim.Müzik benim için sonsuzluk ifade eder.Bu yüzden yaptıklarım,yapmak istediklerim hiç bitmez.

Sürekli üretim ve her seferinde,daha iyiye,daha güzele oğru ilerlemeye çalışırım.Kısa aralıklarla albüm yapmam,Benim duygularım,müziğim önce beni ikna etmeli.Müzik söz konusu olduğunda ince eleyip sık dokuduğum çinde uzun sürer.Rize Belediyesi'nden Davut Güloğlu Konseri


 

 • KALABALIK BİR AİLENİN FERDİSİNİZ.AİLENİZDE SANATLA İLGİLENEN VARMI?

11 Kardeşiz,ailemin her ferdi bir şekilde sanatla ilgili.Saz çalanımız,beste ve söz yazanımız var.Küçük kardeşim Abdülkadir Güloğlu,ilk çıktığım günden beri vokalim,hepsininde sesi çok güzeldir, bizde sanatla ilgilenmeyen yok diyebilirim.Rize Belediyesi'nden Davut Güloğlu Konseri


 

 • SANAT CAMİASINA GİRDİĞİNİZ YILDAN BUGÜNE KADAR YAŞADIĞINIZ İLGİNÇ ANILARINIZI BİZE AKTARABİLİRMİSİNİZ?

Aslında o kadar çok var ki,Kübanın lideri Fidel Castro’dan konser için davet almam,10.Cumhurbaşkan’ımız Ahmet Necdet Sezer’den teşekkür mektubu almam,yurt dışındaki konserlerimde tek kelime Türkçe bilmeyen insanların,şarkılarımı benimle birlikte sahnede söylemeleri...

Fidel Castro'nun Küba'ya bıraktığı miras - BBC News Türkçe

Ahmet Hakan: Elektrik faturalarının kabarmasıyla birlikte hepimiz evlerimizde birer Ahmet Necdet Sezer'e dönüştük


 

 • KÜÇÜK YAŞTA ANNE VE BABANIZI KAYBETTİNİZ,BUGÜNLERE BAŞARILARLA NASIL GELDİNİZ ?

Hayat her insan için bir yarış aslında,kimi avantalı başlar,kimide daha sonra avantajlı duruma gelir.Anne ve Babamı erken kaybetmek bu yarışa biraz  geriden başlattı beni.Ama asla geride kalmadım,daha çok çalıştım,çabaladım,daha hızlı koştum.

Müzik söz konusu olduğuna asla sınırlar olmadı ruhumda.O beni besledi,bende onu.Severek ince ince işledim .

Kariyerimi bu hisler karşılığınıda aldım,hamdolsun almaya da devam ediyorum.

 

Davut Güloğlu evli mi, eşi / sevgilisi kim, Davut Güloğlu aslen nereli, boyu kaç?


 

 • SANATÇILARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU İSTANBUL'DA YAŞIYOR,SİZ MEMLEKETİNİZ RİZE'YE HANGİ SIKLIKLA GELİRSİNİZ ?

Ben İstanbul’da yaşıyor olsam da, bir ayağım Rize’dedir,Rizemdem kopmadım,kopmamda...Sürekli gelir giderim RizemeDavut Güloğlu'nun köy hayatı! - Son Dakika Magazin Haberleri


 

 • RİZE DESEM SİZE NELER DERSİNİZ ?

Baba ocağım,çocukluğum,geçmiş,anılarım,Ata toprağım,nefes aldığım yurdum derim..İbo Show konuğu Davut Güloğlu kaç yaşında, evli mi? Davut Güloğlu aslen nereli?


 

 • DAVUT GÜLOĞLU HER ÇIKARDIĞI ALBÜM BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR,İŞ HAYATINIZDAKİ PROFESYONERLİK ÖZEL YAŞAMINIZDADA MEVCUT MU ?

Biz Sanatçı’ların özel yaşantıları,yaptıkları iş ile o kadar iç içedir ki ,bu konu nasıl profesyonel olunur ? bilmiyorum açıkçası.

İşimizle o kadar yoğruluyoruz ki,özel yaşam diye bir kavram pek kalmaz,yada benim için öyle.

Sürekli yeni bir şeyler üretmek,duygularımızı melodilere ,sözlere aktarabiliyorsak,işte ozaman profesyonel oluyoruz.

İnsanların duygularına söz olabiliyorsak,ezgi olarak Dimağ’larına girebiliyorsak,işte budur profesyonellik.Davut Güloğlu | Karnaval.com


 

 • SİZİ CANLI OLARAK İLK ARDEŞEN'DE YILLAR ÖNCE BİR KONSERDE İZLEMİŞTİM.YILLAR GEÇTİ YAŞAMINIZDA MADDİ VE MANEVİ OLARAK KAZANCINIZ NELER OLDU ?

Yıllar bize hem maddi,hem manevi kazançlar getirdi.Maddi kazançları hep Allah’ın emaneti olarak görüyorum.Malın,mülkün emanetçileriyiz hepimiz.Asıl kazancım maneviyatta oldu.Benim içinde gerçek kazanç odur.Gökhan Birben ve Davut Güloğlu Coşturdu


 

 • BİRAZ SİYASET DİYELİM.SİZİ YENİDEN REFAH PARTİSİ İLE SİYASETTE GÖRDÜK.SÜREÇ NASIL OLACAK ? NERELERDE GÖRECEĞİZ SİZİ ?

Aslında siyasette her zaman varız hepimiz, çevremin isteği doğrultusunda,aktif olarak girdim,doğru zaman ,doğru parti Yeniden Refah’mış ki şimdi oldu.

Genel Başkanımız sayın Dr.Fatih Erbakan siyasete girdiğinde, çok kıymetli Necmettin Erbakan hocamızın Milli Görüş davasını yetim bırakmadı.Bende Halk için,Halkımız için yola çıktım.

Hamdolsun Halkımızın teveccühleriyle onurlandırılıyoruz.Bu davanın bir neferi olduğum için çok mutluyum.Milletimizle el ele  hak yolunda Halkımız için emin adımlarla ilerliyoruz.

Fatih Erbakan Rize'de Esnaf Ziyaretlerinde

 

 • 2022 YILIDA DAVUT GÜLOĞLU MÜZİKTE Mİ SİYASETTE Mİ GÖRECEĞİZ ?

Allahım güç kuvvet versin,her alanda olacağız inşallah.Nerede ne yapmam gerekiyorsa orada olacağım.

Davut Güloğlu, Fatih Erbakan'ın danışmanı oldu

 

 • YÖRESEL YEMEKLERİ SEVERMİSİNİZ VE YÖRESEL YEMEK YAPARMISINIZ ?

Sevilmezmi Rizemin yemekleri,çok sevrim.Yapmaya gelince de,iyi Muhlama yaparım,elimin de lezzeti vardır,mütevazi olmayacağım bu konuda...

Mıhlama mı muhlama mı


 

 • Ç.RİZESPOR DESEM SİZE KISA BİR ANALİZ RAPORU ÇIKARIRMISINIZ ?

Bu sene istediğimiz başarıyı yakalayamadığımızı düşünüyorum,bununda bir sürü sebepleri  var,ama ne olursa olsun Rizesporumuzun her zaman yanındayız ve yanında olmayada devam edeceğim.

Davut Güloğlu - Şampiyon Çaykur Rizespor Marşı (2005) - YouTube


 • BİR DÖNEM TV PROGRAMLARINIZ VARDI İYİDE BİR İZLENİM VARDI.YİNE BU VE BENZERİ ÇALIŞMALARINIZ OLACAKMI ?

Bu dönem TV programları çok farklı bir alana kaydı,sabah programlarını hepiniz görüyorsunuz,bununla ilgili saatlerce konuşurum,ama benim yada sanatçı arkadaşlarımın,söyedikleri TV dünyası için pek bir şey ifade etiyor

Bütün TV dünyası değişti,Halkın istediği değil,birilerinin istediği programlar yapılıyor.

Bu gün Sanatçının kendini ifade edebildiği ,müziği,albümünü anlatabildiği bir tek program yok.Müzik Sanatçıları TV dünyasında beklide en kötü dönemini yaşıyor.

İnşallah bu gidişe bir dur denilirse,yine kaliteli TV programlarında sevenlerimizle buluruz.

Davut Güloğlu kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi? İşte biyografisi


Davut Güloğlu Kimdir ?

Memur bir baba ile ev hanımı bir annenin 11 çocuğundan yedinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Genç yaşında anne ve babasını kaybettikten sonra bir dönem futbola merak saran sanatçı, Rize Belediye Spor, Salaha Spor gibi amatör futbol kulüplerinde 6 yıl futbol oynadı.

Ancak, içindeki müzik sevgisinin önüne geçemeyerek 1991 yılında İstanbul’a gelen Davut, İstanbul'da çeşiti ticari faaliyetlerde bulunduktan sonra (fırın, market, sürücü kursu vb...) ailesinin büyük desteğiyle 1998 yılında ilk albümü "Sarılsam da olmayi" ile müzik dünyasına merhaba dedi. Ancak Güloğlu, ilk albümüyle beklediği başarıyı elde edemedi.Ancak Güloğlu yılmadı.

Değerli sanatçı Arif Sağ’ın açtığı kurslara devam ederek müzik birikimini geliştirdi. Özel kurslarla çalışmalarına devam etti. Bu müzikal eğitimi kendi bilgi ve yetenekleri ile birleştirdi. Karadeniz ritimlerini günümüz müzik anlayışıyla yoğurarak albümünde kendi müziğini buldu.

Bir çok eser besteleyen sanatçı bu albümünde kendi eserlerini seslendirirken diğer besteci ve söz yazarlarının eserlerini de yorumladı. " NURCANIM " albümünde dört eserin söz ve müziği, bir eserin müziği, bir eserin sözü kendisine aittir.

İlk albümü için " ben beni yansıtamadım " diyen sanatçı memnuniyetsizliğini dile getirirken, sanatın eğitim ve çalışmalara gebe olduğunu kendisine bir kez daha kanıtlamış oldu. Bu doğrultuda uzun süren çalışma ve araştırmalar neticesinde " NURCANIM " albümünü yaptı.

2001 yılının ocak ayında çıkan bu albümün ilk klipini , "NURCANIM " ikincisini ise " BENİM BÜYÜK ALLAHIM " adli parçalarına çekti. Son zamanlarda en çok satan albüm listelerinde uzun bir süre baş sırayı çeken bu albüm çekilen her yeni klip ile de satış grafiğini yükseltiyor ..

2,5 yıl aradan sonra bomba gibi bir albümle geri döndü. "Katula, Katula" ismini verdiği albümünü 2003 senesinde çıkaran Davut Güloğlu albümde söz yazarlığını da ortaya çıkardı. On iki şarkıdan oluşan albümün aranjörü Suat Aydoğan. Davut Güloğlu'nun , bir şarkıda söz ve müzik, üç şarkı da ise söz yazarlığı yaptığı albüm 1,5 senelik bir çalışmanın ürünü...Albümün stüdyo çalışmaları ise tam 1500 saat sürmüş. İlk albümdeki uğurun bozulmamasını isteyen sanatçı bu albümde de A'dan Z' ye aynı ekiple çalıştı.

2004 yılının Ağustos ayında 'Dur Orda Dur' single albümü ile çıkış yapan Güloğlu, kariyerindeki konumunu sağlamlaştırmıştır.

Tam bir yıl sonra yine Ağustos ayında 'Çat Çat' albümünü çıkaran Güloğlu, yabancı ülkelerdeki popülaritesini arttırmıştır.17 Eylül 2006 tarihinde başlayan 'Sev Kardeşim' adlı dizide Hande Ataizi ile başrolü paylaşan Davut Güloğlu kariyerini oyunculuk alanı ile genişletmiştir.

2007 yılının Mayıs ayında 'Kapak Olsun' albümü ile tekrar gündeme gelen Davut Güloğlu etnik-pop alanındaki ismini ve tahtını korumayı sürdürmüştür.

2009 yılının Temmuz ayında 'Kopalım Bari' albümü ile farklı alanlarda şarkılar yaparak iddiasını ve popülaritesini korumaya devam etmiştir.

Davut Güloğlu 24 Ocak 2011 yılında Kanaltürk televizyonunda Ece Erken ile sunuculuğunu paylaştığı 'Hayata Gülerken' programını sabah kuşağında gerçekleştirmiştir.

İzlenme oranları yüksek olan ve sevilen bu programdan tam 1 yıl sonra Haziran 2012 yılında 'Seni Seni' albümü ile yaza giriş yapan şarkıcı şarkılarını uzun zaman aradan sonra sevenleri ile buluşturmuştur.Sanatçının en büyük hedefi ise kendini özünü ve kişiliğini hiç bozmadan sanatında her geçen gün daha başarılı olmak ve bir gün Karadeniz müziğini Avrupa’ya taşıyıp sevdirmek.

Bugün Beylerbeyinde yaşayan Güloğlu müzik kariyerine devam etmektedir.

Diskografi
1998: Sarılsamda Olmayi Darılsamda Olmayi
2001: Nurcanım
2003: Katula Katula
2004: Dur Orda Dur
2005: Çat Çat
2007: Kapak Olsun
2009: Kopalım Bari
2012: Seni Seni
2015: "Aşk"


Filmografi
Reyting Hamdi (2002) - Davut Güloğlu
Sev Kardeşim (2006) - Uğur Uzunoğlu
Tatlı İntikam (2007) - Hasan
Kırmızı Işık (2008) - Komiser

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?