Advert

2.Uluslararası proje faaliyetlerini Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi

Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi ikinci uluslararası proje faaliyetlerini 25-29 Nisan 2022 tarihleri arasında gerççekleştirildi.

2.Uluslararası proje faaliyetlerini Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi
2.Uluslararası proje faaliyetlerini Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi Neco Yarıcı
Advert

Bu çalışma Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da gerçekleştirilmiştir. Çalışma 5 Litvan, 5 Eston, 7 Türk ve 20 Çek katılımcı ile gerçekleştirildi.

Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği (BİZ DE VARİZ) Başkanı Berrin Yeğen Uluslararası proje faaliyeti iki aşamalı olarak gerçekleşen toplantıyla ilgili şunları kaydetti;  “Birinci aşamada ‘’AB adayı TÜRKİYE’’ konferansı düzenlenmiştir. Konferansı proje koordinatörü Sn. Yasar YEGEN vermiştir. Konferansın konusu Türkiye’nin AB serüveni, Adaylık süreçleri, Müktesebat görüşmeleri vb olmuştur. Konferans katılımcıları soru cevap şeklinde konferansa aktif olarak dâhil olmuşlardır.

İkinci aşamada Kadın dostu kent ve kadın hakları konusunda Çek, Eston, Litvan ve Türk katılımcılar sunumlarını yaparak tecrübelerini paylaşmışlardır. Son çalışma gününde saha çalışmaları yapılmış ve Prag belediyesinde ziyaretler gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmanın ardından üçüncü ve dördüncü uluslararası proje faaliyetleri Estonya ve Litvanya’da gerçekleştirilecektir.” İfadelerine yer verdi.
Haber: Murat UÇKAN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?