Ardeşen Taksici Esnafı Tepkili: Hakkımızı İstiyoruz

14 Mayıs’ta açılan Rize Artvin Havalimanı’nda şuana kadar taksi durağı ihale yapılamaması Ardeşen ve Pazar taksici esnafları arasında gerginliğe neden oldu.

Ardeşen Taksici Esnafı Tepkili: Hakkımızı İstiyoruz
Ardeşen Taksici Esnafı Tepkili: Hakkımızı İstiyoruz Neco Yarıcı

HABER: SONDAKİKARİZE

MUSTAFA ÖZYANIK

14 Mayıs’ta açılan Rize Artvin Havalimanı’nda şuana kadar taksi durağı ihale yapılamaması Ardeşen ve Pazar taksici esnafları arasında gerginliğe neden oldu.

Havalimanında dün yaşanan olayda Ardeşenli taksiciler, Pazarlı taksiciler tarafından saldırıya uğradığını iddia etmişti.

Ardeşen taksici esnafı bugün Fırtına Köprüsü girişinde eylem yaparak basın açıklamasıyla tepkilerini dile getirdiler.

Yapılan açıklama sonrası taksici esnafı Ardeşen’e konvoy halinde gittiler.


 

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI;

TÜRKİYE’NİN VE BÖLGEMİZİN AYDINLIK GELECEĞİNİN NİŞANESİ OLAN, DENİZ ÜZERİNE DOLGU YAPILARAK İNŞA EDİLEN İKİNCİ HAVALİMANI OLAN RİZE-ARTVİN HAVALİMANI, GEÇTİĞİMİZ AY CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN HİZMETE AÇILARAK, RİZE'NİN VE ARTVİN'İN TAMAMINA ARMAĞAN EDİLMİŞ BİR DEĞERDİR.

BU DEĞER, RİZE'NİN, ÇAYELİNİN, PAZARIN, ARDEŞEN'İN, ÇAMLIHEMŞİN'İN, FINDIKLI'NIN, ARTVİN'DE ARHAVİ VE HOPANIN VE DİĞER TÜM BÖLGE İL VE İLÇELERİNİN ORTAK DEĞERİDİR.

ANCAK, GEÇTİĞİMİZ GÜN HAVALİMANI İÇERİSİNDE VE HAVALİMANI YOLU ÜZERİNDE YAŞANAN TALİHSİZ OLAYLAR BİZLERİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR. ARDEŞEN ŞÖFÖRLER ODASI BAŞKANINA PAZAR TAKSİCİ ESNAFI TARAFINDAN SALDIRI GİRİŞİMİNDE BULUNULMUŞTUR. AYRICA ARDEŞEN'Lİ BİR TAKSİCİ ESNAFIMIZIN ARACI İSE TAŞLANMIŞTIR. YAŞANAN BU ÜZÜNTÜ VERİCİ OLAYLARA RAĞMEN YİNE ARDEŞEN ŞÖFÖRLER ODASI BAŞKANIMIZ TARAFINDAN YAŞANAN OLAYLAR SAĞDUYULU BİR ŞEKİLDE YATIŞTIRILMIŞTIR.

OLAYI ÖZETLEMEK GEREKİRSE;

DÜN BASIN AÇIKLAMASI YAPAN PAZAR TAKSİCİLER KOOPERATİF BAŞKANI, ARDEŞEN ŞÖFÖRLER ODASI BAŞKANININ HAVALİMANI BÖLGESİNDE SİMSARLIK YAPTIĞINI İDDİA EDEREK, YALAN BEYANDA BULUNMUŞTUR. BÖYLE BİR ŞEYİN ASLI ASTARI BULUNMAMAKTADIR.

GEÇTİĞİMİZ PAZAR GÜNÜ RİZE'DE BAKANLARIMIZ, AK PARTİ İL BAŞKANIMIZ VE RİZE BELEDİYE BAŞKANIMIZIN DA YER ALDIĞI, İLGİLİ ŞÖFÖRLER ODALARI BAŞKANLARININ KATILIMI İLE BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

ARDEŞEN ŞÖFÖRLER ODASI BAŞKANIMIZ TOPLANTIDA SÖZ ALARAK, ARDEŞEN TAKSİ ESNAFLARININ GİRİŞ VE ÇIKIŞLARDA SIKINTI YAŞADIĞINI, PAZAR TAKSİCİ ESNAFININ İSE GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR BÖYLE BİR SIKINTI YAŞAMADIĞI GÖZLEMLEDİKLERİNİ İFADE EDEREK, BU DA ORTAK PAYDAMIZ OLAN HAVALİMANINDA BÜYÜK BİR AYRIMCILIĞA SEBEP OLDUĞUNU BEYAN ETMİŞTİR.

BUNUN ÜZERİNE İLGİLİ TOPLANTI DA ALINAN KARARARA GÖRE;

*HAVALİMANI TAKSİ İHALESİ YAPILANA KADAR YA DA UZLAŞI SAĞLANANA KADAR HİÇ BİR İLÇENİN TİCARİ TAKSİSİ HAVAALANI İÇERİSİNDE BEKLEME YAPMAYACAK.

*GİDEN YOLCUSU OLAN TAKSİLER YOLCULARINI BIRAKIP DÖNEBİLECEK.

*GELEN YOLCUSU OLAN TAKSİLER YOLCULARINI ALABİLECEK.

YUKARIDAKİ MADDELER HARİCİNDE HERHANGİ BİR TİCARİ ARACIN İÇERİDE BULUNMAMASI GİBİ MADDELER TOPLANTI DA KARARA BAĞLANMIŞTIR.

ANCAK, ALINAN TÜM BU KARARLARA RAĞMEN SIKINTILARIN DEVAM ETTİĞİ GÖZLEMLENMİŞTİR. BUNUN ÜZERİNE TAKSİCİ ESNAFI OLARAK ARDEŞEN ŞÖFÖRLER ODASI BAŞKANIMIZA İLGİLİ ŞİKAYETLERİMİZİ İLETEREK ÇÖZÜM NOKTASINDA DESTEK İSTEDİK.

BUNUN ÜZERİNE, BAŞKANIMIZ TAKSİCİ BİR ESNAFIMIZ EŞLİĞİNDE HAVALİMANINA GİDEREK, İLGİLİ ŞİKAYETLERİN GERÇEK OLUP OLMADIĞINI, YAŞANAN SIKINTILARI YERİNDE GÖRÜP GÖZLEMLEMEK İSTEMİŞTİR.

BUNUN ÜZERİNE ORADA BULUNAN, PAZAR TAKSİ KOOPERATİFİ BAŞKANI OLAYI SABOTE EDEREK BAŞKANIMIZI SİMSARLIKLA SUÇLAYIP, YALAN BEYANDA BULUNMUŞTUR.

OYUNCAĞI ELİNDEN ALINMIŞ BİR ÇOKCUK GİBİ KENDİNİ YERDEN YERE VURUP, KENDİSİNE FİZİKİ MÜDAHALEDE BULUNULMUŞ HAVASI KATARAK POLİS ARACININ ÖNÜNE YATARAK YERLERDE SÜRÜNMÜŞ, ALANDA BULUNAN PAZAR TAKSİ ESNAFINI PROVOKE EDEREK GALYANA GETİRMİŞTİR.

YAŞANAN TÜM BU OLAYLARA ORADA BULUNAN POLİS MEMURU ŞAHİTTİR. YİNE HAVAALANI İÇERİSİNDE VE ÇEVRESİNDE BULUNAN GÜVENLİK KAMERALARI TARAFINDAN KAYIT ALTINA ALINMIŞTIR.

DAHA SONRA, ARDEŞEN ŞÖFÖRLER ODASI BAŞKANININ SALDIRIYA UĞRADIĞI ŞEKLİNDE DUYUM ALAN ARDEŞEN TAKSİCİ ESNAFI HAVALİMANINA DOĞRU HAREKET ETMİŞTİR.

EMNİYET GÜÇLERİNDEN ARDEŞENLİ TAKSİCİLERİN HAVALİMANINA HAREKET ETTİĞİ BİLGİSİNİ ALAN ARDEŞEN ŞÖFÖRLER ODASI BAŞKANI, SON DERECE SAĞDUYULU BİR PROFİL ÇİZEREK, ARDEŞEN TAKSİCİ ESNAFININ HAVAALANI İÇERİSİNE GİRMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN ZAMAN KAYBETMEDEN EKİP OTOSU İLE HAVAALANI GİRİŞİNDEKİ ARDEŞEN TAKSİ ESNAFININ YANINA GİDEREK HAVAALANINA GİRİŞLERİNE MÜSADE ETMEMİŞTİR, OLAYIN BÜYÜMEDEN KAPANMASINI SAĞLAMIŞTIR.

AYNI ZAMAN DA HAVALİMANI BÖLGESİNDEKİ SAHİL YOLU ÜZERİNDE BULUNAN ARDEŞEN'Lİ BİR TAKSİCİ ESNAFIMIZIN ARACI İSE PAZARLI TAKSİCİLER TARAFINDAN TAŞLANMAK SURETİ İLE SALDIRIYA UĞRAMIŞTIR.

BURADAN TÜM KAMUOYUNA SESLENİYORUZ.

PAZAR TAKSİCİLER KOOPERATİFİ BAŞKANININ PROVOKATİF OYUNLARINA GELMEYECEĞİMİZİ, BİZİ OYUNA GETİREMEYECEKLERİNİ VE EMELLERİNE ASLA ULAŞAMAYACAKLARINI BURADAN İFADE EDİYORUZ.

BİZLER SON DERECE SAĞDUYULU DURUŞUMUZU SÜRDÜRECEĞİMİZİ, HER NE KADAR PAZAR TAKSİCİLER KOOPERATİFİ BAŞKANININ PROVOKATİF EYLEMLERİ OLSA DA, BU EYLEMLER KARŞISINDA RESMİ KURUMLARIMIZIN ALDIĞI KARARLARIN DIŞINA ÇIKMAYACAĞIMIZI İLAN EDİYORUZ.

AYRICA, DEVLET BÜYÜKLERİMİZİN BU KONUYA EL ATIP, GEREKEN KARARLARI VE DÜZENLEMELERİ BİR AN EVVEL YAPIP, GEREKEN ÇALIŞMA DÜZENİNİN KURULACAĞINA İNANCIMIZ DA TAMDIR.

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI;

BİZLER ARDEŞEN HALKI OLARAK HER ZAMAN KARDEŞÇE ÇALIŞMA DÜZENİNDEN YANA OLDUK.  ARDEŞEN OLARAK KARDEŞÇE ÇALIŞMA İSTEĞİMİZİN NİŞANESİ OLARAK DA, ARDEŞEN VE PAZAR DOLMUŞLARININ ORTAK GÜZERGAHTA ÇALIŞMASIDIR. HİÇ BİR BÖLGEDE GERİ DÖNÜŞLÜ ÇALIŞMA SİSTEMİ BULUNMAZKEN, PAZAR İLÇESİ DOLMUŞLARI ARDEŞEN'E GELEREK YOLCU TAŞIYABİLİYOR. BU OLAY BİZİM KARDEŞÇE ÇALIŞMA İSTEĞİMİZİN EN GÜZEL ÖRNEKLERDEN BİRİDİR.

ANCAK, BU KARDEŞLİK BAĞLARINI GEÇMİŞTE PAZARLI TAKSİCİ ESNAFIMIZ BİZİMLE KURMAK İSTEMEDİ, BUGÜN DE İSTEMİYOR.

ZİRA, HAMİDİYEDEKİ HASTANE VE ADLİYE BÖLGESİNDEKİ HAKEDİLMİŞ OLAN TAKSİ DURAĞI HAKKIMIZ BİR TÜRLÜ BİZE VERİLMEDİ. BUGÜN DE AYNI ŞEKİLDE HAVALİMANINDAKİ HAKKIMIZ GASPEDİLMEK İSTENİYOR.

BİZLER BİR KEZ DAHA BAŞKANIMIZIN İYİ NİYETİNİ BURADAN İLAN ETMEK İSTİYORUZ.

DÜN YAŞANAN PROVOKASYON EYLEMLERİ GİRİŞİMİNİN ARDINDAN, YAŞADIĞIMIZ MAĞDURİYET, YALAN BEYAN, PROVOKASYON İLE HALKI GALYANA GETİRME, TOPLUMU, BÖLGEYİ, BİLHASSA PAZARIMIZ İLE ARDEŞEN'İMİZİ YANLIŞ BİLGİLENDİRME GİBİ OLAYLARDAN SEBEP YASAL HAKKIMIZI BU SEFERLİK KULLANMAYACAĞIZ.

KARŞI TARAFA İYİ NİYETİMİZİ BİR KEZ DAHA GÖSTERMEK ADINA DAVA AÇMAYACAĞIZ.

ANCAK, YİNE AYNI ŞEKİLDE OLUMSUZ OLAYLARIN TEKRARLANMASI HALİNDE İSE YASAL SÜRECİN BAŞLATILACAĞINI DA İFADE EDİYORUZ.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?