Orman Köylüsü Kadınlar Arı Sütü Üretiyor Projesi

HAKAN GÜLTEKİN: Projemiz ile birlikte Ardeşen ilçemizde 15 hanemiz desteklenerek orman köylüsü kadınlara arı sütü üretimi ile ilgili eğitim programları düzenlenecek ve yaptıkları faaliyetler takip edilecektir

Orman Köylüsü Kadınlar Arı Sütü Üretiyor Projesi
Orman Köylüsü Kadınlar Arı Sütü Üretiyor Projesi Neco Yarıcı
DOKAP BAŞKANI HAKAN GÜLTEKİN
Yaptığı açıklamada; İdaremiz olarak desteklediğimiz 2022 yılı Yatırım Programlarımız kapsamında, Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle Rize Arıcılar Birliği paydaşlığında hayata geçirecek olduğumuz “Orman Köylüsü Kadınlar Arı Sütü Üretiyor” projemizin protokol imza törenini bugün gerçekleştirdik.
Projemiz ile birlikte Ardeşen ilçemizde 15 hanemiz desteklenerek orman köylüsü kadınlara arı sütü üretimi ile ilgili eğitim programları düzenlenecek ve yaptıkları faaliyetler takip edilecektir. Yöre halkımızın arı sütü yetiştiriciliğine adapte olarak gelir kazanmaları, yetiştirilen ürünleri piyasaya sunması neticesinde bölge ekonomisine katkı sağlanması, arı sütü yetiştiriciliği ile bölgede bir kültür oluşturulması beklenmektedir.
Projemizin protokollerini kıymetli Trabzon Orman Bölge Müdürümüz Emin YILMAZ ile imzaladık. Hayata geçirilecek olan projemizin bölgemize, Rize ilimize ve güzel ilçemiz Ardeşen’e hayırlı olmasını diliyorum dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?