CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel Ardeşen’de

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel Ardeşen’de düzenlenecek istişare toplantısı için geldiği Rize’ de il başkanlığı altında açıklamalarda bulundu. Özel açıklamasında Millet ittifakı iktidarında Çaykur İşçisine kapıyı değil kadroyu göstereceklerini söyledi

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel Ardeşen’de
CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel Ardeşen’de Neco Yarıcı
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel Ardeşen'deki gezisinde CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya,CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz,CHP Ardeşen İlçe Başkanı Ömer Faruk Bucan,CHP Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu ve partililer eşlik etti.

 

Özel açıklamasında, “Geçtiğimiz yıl bizim hep söylediğimiz Çay Kanunu apar topar büyük bir telaşla Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis’e sundu.

Sonuç ne oldu büyük bir tepkiyle karşılaştılar. Siz, Karadeniz’den büyük bir destek alıyorsunuz, bu kadar vekil çıkarıyorsunuz, güya Karadeniz’i, Rize’yi, çayı biliyorsunuz nasıl olur da bütün Karadeniz’i ayağa kaldıran ve arkasında duramayacağınız bir teklifin altına imza atıyorsunuz. Biz CHP olarak meselenin farkındayız. Biz teklifimizin arkasındayız. Bütün sorunları çözen çay kanunun, CHP’nin teklifinin sonuna kadar arkasındayız” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, “Ayrıca Türkiye’deki en önemli mağdur gruplardan bir tanesi ÇAYKUR’da çalışan mevsimlik işçilerdir. Bu kardeşlerimiz 6 ay çalışmakta, 6 ay boşta kalmaktadır. Kalan 6 ayda İŞKUR’dan istifade edememekte, herhangi bir işe girememekte ciddi mağduriyet yaşamaktadır. Sayın genel başkanımızın sözünü burada Cumhuriyet Halk Partisi olarak tekrar ederiz. CHP iktidara geldiğinde ÇAYKUR işçileri ilk 6 ay içinde zaten çalışıyor olacak. 6 ay bitince o ÇAYKUR işçilerine kapıyı değil, kadroyu göstereceğiz. Söz vereceğiz.

Çaycının sorunundan haberdar olmayanlar, geçenlerde Meclis’te şu lafı sarf ettiler. 6 ay çalıştı 6 ay bedava mı bakacağız. Türkiye’de çay ekim alanlarının gençleştirilmesi projesi hayati ve milli bir projedir. Bu işçilerimiz bu çay ekim alanlarının gençleştirilmesinde çalıştırılabilirler. Devletin kuracağı birçok tesiste, projede birçok işte çalışabilirler. Biz geçici ÇAYKUR işçisine Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarında nasıl Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çayı kazandırmış, Zihni Derin ile bu ülkede çok önemli adım atmışsa ÇAYKUR’un geçici işçisine de, çay üreticisine de sonuna kadar sahip çıkarak Cumhuriyetin 2’nci yüzyılında birinci yüzyılda olduğu gibi Rize’ye bir cumhuriyet armağanını bu vesile ile kazandıracağız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?