Advert

Ardeşen Sanayicisinin İstekleri İletildi.

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, Rize Milletvekili Hayati Yazıcı Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odasınıı Ziyaret Etti

Ardeşen Sanayicisinin İstekleri İletildi.
Ardeşen Sanayicisinin İstekleri İletildi. Neco Yarıcı
Advert

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanımız, Rize Milletvekilimiz Hayati Yazıcı, Ardeşen Belediye Başkanımız Avni Kahya, Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Ak Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa Terzi ve beraberindeki heyet ile odamızı ziyaret ederek, Meclis Üyelerimiz ile bir araya geldiler.

27 Ocak 2023 Cuma günü gerçekleştirilen ziyaret sırasında Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Kuyumcu ve Meclis Kurulu Üyelerimiz; üyelerimizden, tüccarlarımızdan, sanayicilerimizden ve girişimcilerimizden gelen talepler doğrultusunda Ardeşen TSO Meclis Kurulu olarak üzerinde çalışmış oldukları bazı konulardaki taleplerimizi ve beklentilerimizi Rize Milletvekilimiz Sn. Hayati Yazıcı’ya dosya olarak sundular.

Bu kapsamda Meclis Üyelerimiz; bölgemizin ve ilçemizin sürdürülebilir gelişimini hızlandırmak, üyelerimizin, tüccar ve sanayicilerimizin kurumsal kapasitelerinin gelişmesi, bütün ihtiyaçlarının organize edilmiş bir merkezde karşılanması ve işletmelerimizin rekabet gücünün artması adına ilçemiz Ardeşen’de Orta Ölçekli Sanayi Sitesi kurulması gerektiğini ve bu hususta kendilerinden destek beklediklerini ifade ettiler.

Bölgemize gelen turistlerimizin ve misafirlerimizin doğaya dayalı, çevre dostu, kaliteli, nitelikli ve sürdürülebilir turizm anlayışı çerçevesinde konaklayabileceği, çay sektörü ile turizm sektörünün birlikte değerlendirilerek geliştirildiği, Ardeşen Turizm Komisyonu Üyeleri iş birliğinde planlanan “Çay Köy Projesi’nin” Ardeşen Belediyemiz öncülüğünde planlanan “Oteller Bölgesi Projesi’nin” içine dâhil edilmesi konusunda destek talep ettiklerini ifade ettiler.

Buna ek olarak; ilimizin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Fırtına Vadisi’nin ivedilikle imara açılması gerektiği, çarpık ve düzensiz yapılaşmanın önüne geçilmesi ve bölge kültürümüzü yansıtan yapıların teşvik edilmesi üzerine vurgu yapıldı.

İlçemiz Ardeşen’in ticaretinin ve sanayisinin gelişmesi adına fikir alışverişinde bulunulan ziyaretin sonunda Rize Milletvekilimiz Sn. Hayati Yazıcı; Ardeşen’in gelişimi adına, ilçe esnafımızın, tüccarımızın ve sanayicimizin korunması, ilerleyebilmesi ve önünün açılması adına gerekli olan her konuda destekçileri olacaklarını ve talep edilen konular ile ilgili çalışacaklarını ifade etti.

Ardeşen TSO olarak, Rize Milletvekilimiz Sn. Hayati Yazıcı ve beraberindeki heyete nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?