Advert

“ŞANU” FANTASTİK BİR ÖYKÜ..

İstanbul doğumlu, Arhavili Nazlı Demet Uyanık, memleket ve doğa sevdasını, insan olmanın anlamını sorguladığı fantastik bir öykü kitabı yayınladı.

“ŞANU” FANTASTİK BİR ÖYKÜ..
“ŞANU” FANTASTİK BİR ÖYKÜ.. Neco Yarıcı
Advert

HABER: ARHAVİ VİZYON

Uyanık, yazdığı bu kitabı şöyle değerlendiriyor.

“Merak ettiği memleketini görmek için Arhavi’ye, Nana’sının yanına giden Laz kışı Şanu, doğayı tarumar eden istilacı Kabkaların arasına düşer. Bir zamanlar derelerin özgürce aktığı, ormanların sayısız canlıya yuva olduğu, birbirinden güzel evlerle çevrili Arhavi’nin değişimi, Şanu’ya insan olmanın anlamını sorgulatacaktır.

Bir çocuğun kökleriyle, doğayla ve Arhavi’yle derin bağlarını keşfettiği, fantastik ögelerle renklenen bu çarpıcı öykü, sadece genç okurların değil, her yaştan okurun zihninde yer edecek.

Kitap MEAV yayıncılık ürünü ve internet ortamından temin etme şansınız var.

Nazlı Demet Uyanık kimdir ?

1988 yılında Kadıköy’de doğdu. Yazlarını memleketi Arhavi’de geçirdi. Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nü bitirdi. Arhavi’nin doğası için mücadele etti. Sırtında Sepeti, Lemur Dergi, Bilim ve Gelecek, Kafkaokur, Yeşil Direniş ve ARETE gibi kitap ve dergilerde yazıları yayımlandı. 2021’de İstanbul Üniversitesi’nde Orman Mühendisliği Yüksek Lisans Programı’na kabul edildi. Dans etmeyi, okuyup yazmayı, doğayı ve hayvanları çok seviyor.

Kitap temini için;

www.meav.com.tr/Şanu-kitap-1112.html

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?