Rize heyelanlarda kaçıncı sırada!

AFAD verilerine göre Trabzon, Rize ve Erzurum ilk üç sırada yer alıyor

Rize heyelanlarda kaçıncı sırada!
Rize heyelanlarda kaçıncı sırada! turklaz

Ülkemizde son günlerde artan yağış oranları beraberinde yetkililerden heyelan riskine ve tehlikesine karşı dikkatli olunması uyarısı geldi.

69 yıl içinde en az Şanlıurfa’da yaşandı!

AFAD verilerine göre, 1950-2019 yılları arasında kayıt altına alınan heyelanların en azı Şanlıurfa dahil 12 ilde yaşandı.

Son günlerde Ülkemizde etkili olan sağanak yağışların ardından yetkililerden heyelan riskine ve tehlikesine karşı vatandaşların dikkatli olunması konusunda uyardı.

AFAD verilerine göre, 1950-2019 yılları arasında ülkemizde de kayıt altına alınmış olan heyelanlardan, en çok heyelan olayı gözlenen iller listesinde; Trabzon, Rize ve Erzurum ilk üç sırada yer alıyor. En az heyelan olayı gözlenen iller ise, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Kırşehir, Mardin, Şırnak, Şanlıurfa, Uşak, Ardahan, Bilecik, İstanbul ve Eskişehir şeklinde tespit edildi.

Ülkemizde depremlerden sonra en çok hasarın meydana geldiği afet türü heyelan olarak kayıtlara geçmiş. Olmuş/muhtemel heyelan olaylarından etkilenen/etkilenebilecek durumdaki toplam yapı sayısı ise 59 bin 345 adet şeklinde kayıtlara geçti. Trabzon 4 bin 106 yapı ile heyelanlardan en çok zarar gören il oldu. Erzurum heyelan gerçekleşme sayısına göre Türkiye de üçüncü sırada bulunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?