MİLLETVEKİLİ AVCI: İMAR PLANINA UYMAYAN BUNGALOVLARI YIKACAĞIZ

Çay çarşısında bulunan sembolik çay bardağı altıncı katın da hizmete giren turizm koordinasyon merkezi açılışında konuşan Rize Milletvekili Muhammed Avcı’nın gündeminde Rize Turizmi vardı.

MİLLETVEKİLİ AVCI: İMAR PLANINA UYMAYAN BUNGALOVLARI YIKACAĞIZ
MİLLETVEKİLİ AVCI: İMAR PLANINA UYMAYAN BUNGALOVLARI YIKACAĞIZ turklaz

Haber: Doğancan İLEK
Rize’nin Turizm merkezi yaylarında yaşanan Bungalov sıkıntılarına dikkat çeken Rize Milletvekili Muhammed Avcı Seçimin ardından bu soruna çözüm bulacaklarını ifade etti.
 Rize’nin hemen hemen her tarafından Bungalov sıkıntısıyla karşılaştıklarını ifade eden Avcı: “İlimizin her tarafında yavaş yavaş filiz vermeye başlayan bir sorunumuz var. Kimileri buna sorun diyor kimileri buna bir nimet diyor. Artık bungalovlarla ilgili gittiğim her yerde bir sorunla karşı karşıya kalıyoruz. Meseleye iki bakış açısı var. Zaman zaman bunu bana da söylüyorlar. Madem buraya turist geliyor bizleri zorlamayın bizler bu yapıları burada yapalım, daha sonra da bu turistlerden istifa edelim deniliyor. Neticede biz parayı Rize’ye kazandırıyoruz.  Mahallelerin ortasında, ailelerin olduğu ortamlarda, yan komşusunun evi bahçesi varken, imara uygun olmayan kaçak Göçek bir şekilde yapılar yapılmaya çalışılıyor. Zaman zaman şunu da görüyorum. Zaman zaman bunları yıkıyoruz biliyorsunuz. “Dedi.
“İMAR PLANINA UYGUN OLMAYAN YAPILARI KALDIRACAĞIZ”
İmar Planına uygun olmayan yapıları yıkacaklarını ifade eden Rize Milletvekili Muhammed Avcı: “Geçen sene Fırtına Vadisinde çok ciddi bir yıkım yaptık. Yıkıyoruz ondan sonra vatandaşlarımızın bazıları maliyetine katlanmak üzere ‘nasıl olsa parasını ben buradan bir yılda çıkarım, yıkarlarsa da yıksınlar’ gibi düşünerek bu tip yapıları yapmaya devam ediyorlar. Biz bakanlığımız üzerinden de valiliğimiz üzerinden de buraya bir standart getirmek zorundayız. Bu konuda turizmcilerin de bize destek olması lazım. Bu standardı hep beraber ortaya koymamız lazım. Yani bugün zenginlik olarak gördüğümüz bize bahşedilen bir şeyi kirletmememiz lazım. Yarın bir gün Ayder’deki gibi belediye bloklarındaki gibi dönüşüme boşuna para harcıyoruz. Şimdiden planlamamızı doğru yaparak, standardımızı doğru oluşturmamız lazım. Fırtına Vadisi'nin imar planını yaptık, İl Genel Meclisi onayladı zaten. Şu an bakanlıkta onayda. Seçimden sonra ilk takip edeceğimiz konulardan bir tanesi bu olacak. Bu imar planına uygun olmayan bütün yapıları oradan kaldırmamız lazım. Yeniden yapılması ile ilgili de o imar planına uygun hale getirmemiz lazım.” Şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?