TRT Sanatçısı Özlem Üngör Ardeşen'de tatilini geçirdi.

TRT Sanatçısı Özlem Üngör tatili için geldiği Rize'de Ardeşenli müzisyen Serkan Çepoğlu'nun misafiri olarak Çaykur Ardeşen Çay Fabrikasına ziyaret ederek yaş çay imalatını yerinde izledi.

TRT Sanatçısı Özlem Üngör Ardeşen'de tatilini geçirdi.
TRT Sanatçısı Özlem Üngör Ardeşen'de tatilini geçirdi. turklaz

Tatilini Ardeşen'de geçiren Üngör; Çaykur Ardeşen Çay Fabrikasına ziyaret ederek yaş çay imalatını yerinde izledi.

 


 

 

Özlem Üngör kimdir, aslen nereli? İşte Üngör’ün hayatı…

Sözleri Kemal Çiçek’e ait ‘Dağlıca Türküsü şiirini besteleyip okuyan Jandarma Bandosu’nun solisti Özlem Üngör hakkında yapılan aramalar artıyor. Peki, Özlem Üngör kimdir, aslen nereli? İşte Üngör’ün hayatı…

Şair Kemal Çiçek tarafından Dağlıca ve Iğdır baskınlarının ardından kaleme alınarak Jandarma Bandosu solisti Özlem Üngör tarafından yorumlanan “Şehidim” isimli şiir, kısa sürede Türkiye’nin gündemine oturdu.

Özlem Üngör kimdir?

Karadeniz türkülerini ustaca yorumlayan, Ankara Üniversitesi Devlet konservatuarı Opera bölümü mezunu Üngör bir dönem Türk Silahlı kuvvetlerinde astsubay olarak görev yaptı. Özlem Güngör TRT bünyesinde sanatsal faaliyetlerini başarı ile sürdürüyor.

Ankara’da doğumlu olan Üngör baba tarafından Artvin, anne tarafından Rize’lidir.

Konservatuvar eğitimi sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri Bando Komutanlığı bayan solist sınavı açtığını öğrendi ve yazılı sınav, ardından mülakat ile orduya bayan solist olarak Astsubay rütbesiyle başladı.

Şehidim eserinin çıkış sürecini ise Üngör verdiği bir röportajda şu sözlerle aktardı:

Türk Silahlı Kuvvetlerinde son yılımdı. Milli duygular her Türk evladında olduğu gibiydi ama Asker olunca çok daha maneviyatı ağır bir duygu içinde oluyorsunuz. O dönemde de fazla sayıda şehit haberleri gelmeye başlamıştı. 2012 yılında Dağlıca’da 15 asker, ertesi gün Diyarbakır’da 15 polis şehit edilmişti. Çok üzgündüm şehitler içinde bir hafta önce konuştuğum komutanlar da vardı. Söz yazarı akrabam Kemal Çiçek ile telefonda konuşurken, şehitler için bir şeyler yapmak istediğimi, içimdeki hüznü müzikle onlara ithaf etmek istediğimi söyledim. Sağ olsun daha evvel yazdığı bir şiiri yolladı bana ve piyano başına oturdum. İlk denemede introsu ve melodisi bugünkü haliyle çıkıverdi. Aynı gece youtube’a yükledi Kemal ağabeyim. Ertesi gün 2 milyon tıklanmıştı. Şehitlerimiz için, içimden gelen hüznün yansıması oldu Şehidim eseri. Buradan da tekrar Tüm şehitlerimize rahmet diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?