Abla,Kardeş bölümlerinde 1. ve 2. oldular

Rize Recep Tayip Üniversitesi RTÜ Ardeşen Meslek Yüksek Okulu 2022 / 2023 akademik yılı derecelerinde Turizim ve seyahay hizmetleri bölümünde 1.Dursun Ali Tekin ve 2.Ablası Gönül Kalay oldular

Abla,Kardeş bölümlerinde 1. ve 2. oldular
Abla,Kardeş bölümlerinde 1. ve 2. oldular turklaz

Rize Recep Tayip Üniversitesi RTÜ Ardeşen Meslek Yüksek Okulu 2022 / 2023 akademik yılı birincisi olan Dursun Ali Tekin ayrıca müzisyenlik yapmakta.Tekin mezuniyet töreni belge taktim sonunda yaptığı açıklamada;

Değerli Hocalarım ,büyüklerim ve kıymetli arkadaşlarım, hepiniz mezuniyet günümüze hoş geldiniz.

Başlangıçlar güzeldir, bitişler zor.Tanışmalar heyecanlı ve umutlu, ayrılışlar acı. Beni ve sanıyorum ki tüm arkadaşlarımı şu günlerde hüzünlendiren bir dönemdeyiz. Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz.
Bizleri en iyi şekilde yetiştiren, her alanda bize rehber olan hocalarımıza ve her anımızda yanımızda olan ailelerimize bir kez de sizlerin önünde teşekkürü bir borç biliyorum.
Sevgili Arkadaşlarım, Herkesin bir hedefi olmalı. Hayatımızın sonunda nerede olacağımızı bilmek istiyorsak, nereye gittiğimizi bilmek zorundayız. Bu nedenle kendimize doğru hedefler belirlemeliyiz. Hedefe ulaşmada bize yolumuzu, aldığımız eğitim, irademiz, azim ve kararlılığımız gösterecektir.
"Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefaletle terk eder' sözünde de vurguladığı gibi milletimizin şanlı ve yüksek bir topluluk halinde yaşaması için biz gençlere büyük görevler düştüğünün bilincindeyim. Türk milleti olarak şu dönemde en çok ihtiyaç duyduğumuz milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olan ulusal değerlerimize sahip çıkacağımıza, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu koruyup, bu bilinci gelecek kuşaklara aktaracağımıza yürekten inanıyorum. Ve inanıyorum ki, Türk ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde girecektir. Ve bizim başarılarımız ülkemizin başarıları olacaktır.
Değerli büyüklerim, sevgili arkadaşlar, Bu duygu ve düşüncelerle arkadaşlarımın mezuniyet coşkusunu paylaşıyor, bize emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyor, arkadaşlarımızın gelecek yaşamlarında mutlu ve başarılı olmalarını diliyorum.
Hayat sizin hayatınız olduğuna göre geleceğinizi düşünmek, gerekli tedbirleri almak, sorunlarınıza çözüm aramakta aslında öncelikle size düşüyor. Buyurun yol o kadar çok ki. Hangisinden gideceğiniz, o yolda nelerle karşılaşacağınız, nasıl bir yaşam süreceğiniz ve yolun sonunu nasıl getireceğiniz hepsi size bağlı. Seçin.. İşsiz sokakta dolaşmakta, bir yerde işçi olmakta, memur olmakta, teknisyen olmakta, mühendis olmakta, öğretmen olmakta, zengin olmakta, yoksul olmakta, mutlu bir yaşam sürmekte, per perişan yaşamakta, iyi bir aile kurmakta, zirvede olmakta, çukurda olmakta, itibar görmekte, itilip kakılmakta. Evet ya da hayır, bu yol veya o yol. Bu arkadaş veya o arkadaş. Bu tercih veya o tercih Seçin. Artık düşünmeyi, seçmeyi, ayırt etmeyi öğrenmelisiniz dedi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YEREBAKAN: SİVASSPOR’A DEĞİL ZEMİNLERE TAKILDI
YEREBAKAN: SİVASSPOR’A DEĞİL ZEMİNLERE TAKILDI
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti