ŞAMLIOĞLU, Bakan Yardımcısı Oldu

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Rize Ardeşenli Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu getirildi.

ŞAMLIOĞLU, Bakan Yardımcısı Oldu
ŞAMLIOĞLU, Bakan Yardımcısı Oldu turklaz

Şamlıoğlu'nun atama kararı, resmi gazetede yayınlandı.

Doç. Dr. Kemal ŞAMLIOĞLU Kimdir?

1978 yılında Rize’de dünyaya geldi. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Şamlıoğlu, edebiyat eğitimi üzerine yüksek lisansını, Yeni Türk Edebiyatı üzerine Doktorasını tamamladı, aynı alanda Doçent oldu.

1999 yılında başlayan meslek hayatında kamuda ve özel sektörde öğretmen, eğitim yöneticisi ve genel müdür olarak görev yaptı.

Bu süreçte eğitim alanının yanı sıra; insan kaynakları, işletme ve bütçe yönetimi üzerine çalışmalar yürüttü. Milli Eğitim Bakanlığı’nda daire başkanlığı ve genel müdürlüğü döneminde; Türk eğitim sisteminde bütüncül olarak kalite artışının gerçekleştirilmesi, mukayeseli olarak ulusal ve uluslararası ölçekte eğitim uygulamalarının incelenmesi, mesleki ve teknik Anadolu liselerinde üretim imkânlarının geliştirilmesi ile eğitim ve üretim ilişkisinin güçlendirilmesi gibi konularda birçok çalışma yaptı.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nin sosyal bilimler ve sanat alanında güçlü bir yükseköğretim kurumu olarak tebarüz etmesinde Genel Sekreter pozisyonunda katkı sağladı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önemli bileşenlerinden olan Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunda kurucu üye olarak eğitim politikalarına yönelik; okul öncesi, temel eğitim, ortaöğretim ve yükseköğretim üzerine kısaca eğitimin bütün alanlarına ilişkin çalışmalarda bulundu.

Akademik alanda uluslararası yayınevinde yayımlanmış Tanzimat Yeniliğinin Retorik Problemleri kitabı ile Asallaşan Şiir: Makine ve İnsan İsmet Özel kitabı bulunan Şamlıoğlu ayrıca pek çok ulusal ve uluslararası dergilerde sosyal bilimler üzerine makale, inceleme, eleştiri türünde yazılar kaleme aldı yine Şamlıoğlu uluslararası yayın editörlükleri yaptı, sempozyum ve panel gibi bilimsel faaliyetleri organize etti, konuşmacı oldu.

Mili Eğitim Vakfı Genel Kurul Üyesi ve Diyanet Vakfı Mütevelli Heyet üyesi olan Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu evli ve üç kız çocuğu babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YEREBAKAN: SİVASSPOR’A DEĞİL ZEMİNLERE TAKILDI
YEREBAKAN: SİVASSPOR’A DEĞİL ZEMİNLERE TAKILDI
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti