İstanbul ve Ankara'da Ne Kadar Ardeşenli Yaşıyor?

İstanbul ve Ankara'da Yapılan Araştırma Sonucunda, Bu Şehirlerde Yaşayan Ardeşenli Nüfusuna Ulaşıldı.

İstanbul ve Ankara'da Ne Kadar Ardeşenli Yaşıyor?
İstanbul ve Ankara'da Ne Kadar Ardeşenli Yaşıyor? turklaz

HJABER: ÖMER FARUK ZENGİNAL

İstanbul Ardeşenliler Derneği Başkanı Adem Akbeniz, İstanbul'da 30 Bin Kayıtlı seçmenin bulunduğunu, ortalama da ise 60 bin civarında Ardeşenlinin bulunduğunu açıkladı.
Ankara Ardeşen Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Engin Dalbastı ise, Son genel seçimlerde 5 bin 460 Ardeşenli seçmen sayısı tespit edildiği, Ankara'daki net Ardeşenli nüfusu ise ortalama 9 bin olarak belirlediklerini söyledi.
ArdeşenNews'e özel açıklamalarda bulunan Akbeniz, Son yapılan genel seçimlerde İstanbul'da 30 bin kayıtlı seçmenin bulunduğunu ifade ederek, " Bu seçmenler 18 yaş üstü vatandaşlarımızdan oluşuyor. 18 yaş altı vatandaşlarımızla birlikte ortalama 55-60 bin civarında bir Ardeşen nüfusu ortaya çıkıyor. Ayrıca, bu verilere Ardeşenli olup da farklı illere evlilik yolu ile kütüğünü taşıyan kadınlar dahil değil." ifadelerini kullandı.
Akbeniz, "İstanbul Ardeşenliler Derneği olarak ilçemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Tüm Ardeşenliler ulaşabilmek için özel çalışmalar yürütüyoruz. Şu ana kadar Derneğimizde Ardeşenli  79 Belediye Mensubu, 139 Hukukçu, 79 Eğitimci, 132 Mimar/Mühendis, 118 Sağlıkçı, 178 İş İnsanını ağırladık. Kendileri ile ilçemiz ile ilgili sürekli görüş alışverişinde bulunuyoruz. " dedi.
ANKARA
Ankara Ardeşen Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Engin Dalbastı ise, "Son genel seçimlerde 5 bin 460 Ardeşenli seçmen sayısı tespit edildi. Ankara'daki net Ardeşenli nüfusu ise ortalama 9 bin olarak belirledik." dedi.
Bu veriler ışığında İstanbul ve Ankara'da 70 bin civarında Ardeşenli yaşadığı öğrenildi.
Öte yandan ülke genelinde ve Avrupa'da 55-60 bin civarında Ardeşenli nüfusunun yaşadığı öngörülürken, totalde ise 175-180 bin dolayında Ardeşenlinin yaşadığı öngörülüyor. Bu verilere Ardeşenli olup da farklı illere evlilik yolu ile kütüğünü taşıyan kadınlar dahil değil.

ARDEŞENLİLER İSTANBUL ARDEŞEN ANKARA ARDEŞEN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YEREBAKAN: SİVASSPOR’A DEĞİL ZEMİNLERE TAKILDI
YEREBAKAN: SİVASSPOR’A DEĞİL ZEMİNLERE TAKILDI
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti