BAŞKAN KAHYA;5 AYLIK İCRAATLARINI DEĞERLENDİRDİ

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Mart 2019 seçimlerinin ardından göreve geldiği ilk 5 ayı Rize ve ilçelerde görev yapan basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda değerlendirerek, soruları yanıtladı.

BAŞKAN KAHYA;5 AYLIK İCRAATLARINI DEĞERLENDİRDİ
BAŞKAN KAHYA;5 AYLIK İCRAATLARINI DEĞERLENDİRDİ
Advert

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Rize ve İlçelerinden görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek Belediye çalışmaları, yatırımlar, öz kaynaklar ve projeler hakkında bir sunum yaptı. Toplantıda basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Başkan Kahya; Millet bahçesi projesi, çöp aktarma istasyonu (terfi merkezi), şişelenebilir su projesi, Turizm, alt ve üst yapı çalışmaları, engelliler, belediyenin borcu, gelir gider, köye çıkan nüfus, Işıklı Afyon baba mesire alanı, su ve kanalizasyon, doğal gaz, otopark, deniz alabalığı projesi, istihdam yaratacak projeler, güneş enerjisi ve hidro elektrik santrali gibi birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarının sorduğu sorulara tek tek yanıt veren Başkan Kahya; "Ardeşen İçin Ben Asla Olmayacak Biz Olacağız" diyerek gönül Belediyeciliği yapacaklarının altını çizdi.


 

Çöp sorununa kesin ve köklü çözüm.

Toplantıya katılan basın mensuplarının özellikle üzerinde durdukları çöp sorunu ile ilgili Başkan kahya; "Pazar Çayeli arasında bulunan Melyat mevkiinde çöp terfi merkezi inşaatının başladığını ve kısa bir süre sonra bu noktadan çöplerin Trabzon İli Of İlçesine tırlar ile terfisi yapılacağını belirten Bakan Kahya; Bizim gibi bir çok Belediye yıllardır çöpünü vahşi depolama ile bertaraf etme yolunu seçmişti. Bizler fırtına deremizin hemen yanında olan yerde seyir terasları olacak şekilde bir proje yürütüyoruz, uygulanacak olan proje sayesinde bu sorunu minimize ederek mevcut çöp alanlarımızı cazibe merkezleri haline getireceğiz." Diye konuştu.

Otopark sorunu için çözüm yolu hazır.

Ardeşen İlçesinin araç yoğunluğuna bağlı otopark sorunu ile ilgili Başkan Kahya; "Belediye olarak göreve gelir gelmez ilk icraatlarımızdan biri olan otopark projemiz hızla devam etmekte. Eski terminal alanına halı hazırda hizmet veren bir otopark yaptık. Karadeniz sahil yolu geçişi viyadük altında daha geniş bir yer hazırladık ve önümüzdeki aylar içinde buranın açılışını da birlikte yapacağız." Dedi.

Her belediyenin borcu vardır.

Belediyeyi 20 milyon TL İller banası, 2,5 milyon TL piyasa ve 1 milyon tl banka kredisi borcu ile devir aldıklarını belirten Başkan Kahya,"Her ay 600 bin TL İller bankası kesintisi var, şu an İller bankası ile yine işlerimiz var. İlçemizin nüfusu 35 bin olması gerekirken son seçimlerde vatandaşlar ikametgahlarını Muhtarlık seçimleri için köylere çıkardı. Şuan Köylerimizde 15 bin insanımız kayıtlı gözüküyor, ancak buların çok büyük bir bölümü Ardeşen merkezde yaşam sürmeye devam etmekteler, sadece nüfus kayıtları köyde gözükmekte. Vatandaşlarımızın ikametgahlarını ivedilikle yaşadıkları yer olan İlçe merkezine indirmeleri gerekir. Kendimize şu soruyu sormalıyız bu "Bu Şehri Seviyor muyuz? Yıksa Sevmiyor muyuz?" Birlikte hareket etmeliyiz, ben değil biz olmalıyız. İlçemzi birlikte büyütmenin yoluna gitmeliyiz. Diye konuştu.

Millet Bahçesi Projemiz İçin Hafriyat Tamam.

Seçim vaatlerinden biri olan Millet Bahçesi ile ilgili gelen soruyla ilgili de; "Millet Bahçesi Projemizin alt yapı çalışmaları kapsamında Ulaştırma Bakanlığı Genel Müdürlüğümüzle yapılan istişareler doğrultusunda bu projemiz hayata geçecek, hatta dolgu alanı için Ayder'de yapılacak olan otoparka ait terden çıkacak olan hafriyat buraya dökülecek." Dedi.

İstihdam, Turizm, Belediye iş ve işleyişler hakkında karşılıklı soru ve cevap içeren toplantı sonrasında Başkan Kahya toplantıya katılan tüm Basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.
ardeşeninsesi

Ardeşen İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"