ESKİ BAKAN YAZICI'DAN ARDEŞEN TSO ZİYARETİ

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanımız, Rize Milletvekilimiz Sn. Hayati Yazıcı, Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz ve beraberinde ki heyet ile birlikte Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası’nı (Ardeşen TSO) ziyaret etti.

ESKİ BAKAN YAZICI'DAN ARDEŞEN TSO ZİYARETİ
ESKİ BAKAN YAZICI'DAN ARDEŞEN TSO ZİYARETİ
Advert

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı'dan Ardeşen TSO'YA Özel Ziyaret

Ardeşen TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kuyumcu ve Ardeşen TSO Meclis Başkanı Cemal Cahit Akbeniz, Gümrük ve Ticaret Eski Bakanımız, Rize Milletvekilimiz Hayati Yazıcı’yı Ardeşen TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Tektaş, Şenol Moral, Taner Çağatay, Erdal Saral, Ardeşen TSO Meclis Üyelerimiz Muhammet Mustafa Hacısüleymanoğlu, Dursun Çepoğlu, Ardeşen TSO Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Sevilay Yanılmaz, Ardeşen TSO Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Murat Gül ve Ardeşen TSO çalışanları ile birlikte karşıladı.

27 Eylül 2019 Perşembe günü gerçekleştirilen ziyaret sırasında Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu; Ardeşen TSO’nun kurumsal yapısı, çalışma kültürü ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek, yerel yönetimler, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği çerçevesinde çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti. İlçemiz Ardeşen’in mevcut durumu, bölgesel ekonomik gelişmeler, şehrimizin sorunlarının tespiti ve bunların çözümü noktasında oluşturulacak stratejiler ile ilgili konulara değinen Başkan Kuyumcu, Ardeşen için planlanan ve hayata geçirilmesini istediği projeler ile ilgili konuştu.

Ardeşen Organize Sanayi Bölgesi, Didi Soğuk Çay Fabrikası ve Su Fabrikası

Başkan Kuyumcu, daha önce ilçemiz Ardeşen’de kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB), Didi Soğuk Çay Fabrikası’nın ve Su Fabrikası’nın sadece ilçemiz Ardeşen için değil, tüm bölge için son derece önemli olduğunu ve projelerin ivedilikle hayata geçirilmesinin ülkemiz ve bölgemiz ekonomisine çok önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Turizm Sektörü, Rize-Artvin Havalimanı ve Demiryolu Projesi

Bölgemizin ve ilçemizin turizm potansiyeli üzerine değerlendirmelerde bulunan Başkan Kuyumcu, Ardeşen TSO öncülüğünde ilçemizde ki kamu kurum ve kuruluşları ile R.T.E. Üniversitesi Ardeşen Turizm Fakültesi işbirliğinde bölgemizde turizmin gelişmesi ve kalkınması için bir "Turizm Komisyonu" kurduklarını ifade ederek, "Bu gibi komisyonların bölgesel amaçlar doğrultusunda kurularak, faaliyetlerde bulunması, bölgemizin dünyaya açılımını sağlayacak doğa ve eko turizm merkezi haline getirmek ve gelişmiş turizm ve yüksek eğitim seviyesine sahip bölgesel bir güç ve model olmak adına önemli olduğunu düşünmekteyiz. Turizmden yüksek fayda sağlayan destinasyonlar, turistlere tek bir ürün sunmak yerine ürün çeşitliliğine yönelmektedirler. Bu nedenle; bölgemiz ile özdeşleşen horon, tulum, kemençe vb. gibi yöremize ait değerlerimize sahip çıkarak ve bölgemizde ki somut ve somut olmayan kültürel miras envanterlerinin ortaya çıkarılmasını sağlayarak, turizm ile entegre etmeliyiz. Bu şekilde, turizm ürün dizini çeşitlendirilmiş ve farklılaştırılmış olacaktır. Bu bağlamda, başarının, paydaş koordinasyonun sağlanmasına ve standartları belirli, sürdürülebilir ve yüksek rekabet gücüne sahip stratejiler oluşturulmasına ayrıca yerel, ulusal ve uluslararası ölçekte tanıtım ve işi sahiplenme faaliyetlerine bağlı olduğunun bilincindeyiz. Bölgemizde "Turizm" uyuyan bir devdir ve açılmamış kanatların büyüklüğünü kimse bilemez." ifadelerini kullandı.

Başkan Kuyumcu, Gümrük ve Ticaret Eski Bakanımız, Rize Milletvekilimiz Sn. Hayati Yazıcı’ya Rize-Artvin Havalimanı Projesi’ne sundukları hizmet ve katkılardan dolayı teşekkür ederek, 2020 yılının sonunda hizmete açılması planlanan havalimanının turizmden ticarete her şeyi hareketlendirmesi öngörülüyor ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, bölgemizin gelişimine büyük katkı sağlayacağı öngörülen Samsun-Sarp Demiryolu Projesi'nin hayata geçirilmesi için güç birliği yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

İlçemiz Ardeşen’in gelişmesi ve kalkınması için istişarelerde bulunulan görüşmenin sonunda nazik ziyaretlerinden dolayı Rize Milletvekilimiz Hayati Yazıcı’ya teşekkür eden Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, halkımızın pozitif enerjisinin ortaya çıkmasını sağlama adına "GÜLÜMSEMEYİ UNUTMAYALIM. BİR GÜLÜŞ DÜNYAYI DEĞİŞTİRİR." sloganı ile başlattığımız ve bir çığ gibi büyümeye devam eden kampanyamıza değindi.

 Ardeşen TSO olarak; ülkemiz, bölgemiz ve Rize’miz için gerçekleştirmiş olduğu özverili çalışmalardan ve değerli hizmetlerden dolayı Rize Milletvekilimiz Sn. Hayati Yazıcı’ya teşekkür eder, çalışmalarında üstün başarılar dileriz.

Ardeşen TSO Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"