SAĞNAK YAĞIŞ TUNCA "DUTĞE" BELDESİNİ VURDU

Doğu Karadeniz'de etkili olan fırtına; Tunca Beldesini vurdu, iki evin göçük altında kalma riski her saniye artarken, yan kollardan malzeme taşıyan dereler kara yolu ulaşımını felç etti.

SAĞNAK YAĞIŞ TUNCA
SAĞNAK YAĞIŞ TUNCA
Advert

Rize'nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesinde etkili olan sağnak yağış, beldeye ulaşımı kaparken ara ara heyelan ve sel vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı. Gece boyu çalışma yürüten Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz ve Belediye ekipleri vatandaşları sel ve heyelana karşı uyarırken olası su taşkınlarına karşı da önlem alınması yönünde ikazlarda bulundu.

Gündüz yaşanan tahribat görenleri şaşkına çevirdi. Tunca'ya giden  hemen hemen tüm yollar kapanırken, çamur, balçık ve kaya parçalarını yoldan çekmek için ekipler aralıksız çalışmaya başladı.

Başkan Aytemiz heyelanlar sonrası şunları paylaştı;"Dünkü afetin yaralarını sarmak için zarar tespit çalışması gerçekleştirdik. Bu zor zamanımızda bize desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, İl ve ilce başkanlarımıza ve arayıp geçmiş olsun dikeklerini ileten tüm gönül dostlarımıza şahsım ve beldem adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah'ın izni devletimizin desteği ile yaralarımızı en kısa zamanda saracağız." 


ARDEŞENİNSESİ.COM

Rize'nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesi afet heyelan sel yağış yağmur karadeniz dutğe tunca beldesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"