ÇAYKUR,ARDEŞENLİ KULECİ AİLESİNİ ONURE ETTİ

2019 yılı yaş çay sezonunda Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim tarafından başlatılan “Hayde Çaya Bakalım” kampanyası kapsamında sosyal medya hesapları üzerinden yapılan fotoğraf yarışmasında dereceye giren üreticilere ödülleri verildi.

ÇAYKUR,ARDEŞENLİ KULECİ AİLESİNİ ONURE ETTİ
ÇAYKUR,ARDEŞENLİ KULECİ AİLESİNİ ONURE ETTİ
Advert

Çayda yaşanılan sorunlara dikkat çekmek ve çaya sahip çıkılmasını sağlamayı amaçlayan “Hayde Çaya Bakalım” kampanyası kapsamında Çaykur tarafından fotoğraf yarışması düzenlendi.

“Hayde Çaya Bakalım” kampanyasının sosyal medya hesapları üzerinden duyurulan ve üreticilerin çay bahçelerinde çekmiş oldukları fotoğrafların değerlendirmeye alındığı yarışmada yüzlerce fotoğraf arasından seçilen 3 fotoğrafa ödül verildi.

Gönderilen ve dereceye giren fotoğraflarda üreticilerin bu yıl yapılan düzenlemeler ve farkındalık çalışmaları ile birlikte daha fazla çay bahçelerine girdikleri ve bahçeleri ile ilgilendikleri ortaya konulmuş oldu.

Ardeşen ilçesi Gündoğan köyünden Özge Kal Kuleci, Gündoğdu Akpınar köyünden Erhan şener ve Rize Merkeze bağlı Pehlivantaşı Mahallesinden Mehmet Belli’nin dereceye girdiği yarışmada Özge Kal Kuleci ödülünü Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim; Genel Müdür Yardımcıları Süleyman Pınarbaş, Turgay Turna ve beraberindekilerin yapmış olduğu teşekkür ziyaretinde Yusuf Ziya Alim’in elinden aldı.

‘hayde-caya-bakalim’dan-fotograf-yarismasi-(10).jpg

Ayrıca ödül alan fotoğrafta bulunan Kuleci ailesinin 7 yaşındaki çocukları Recep Kuleci’ye de hediyeler veren Alim, kampanyaya ve yarışmaya gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

‘hayde-caya-bakalim’dan-fotograf-yarismasi-(2).jpg

Kuleci ailesi tarafından restore edilen ve içinde çok çeşitli tarihi eşyaların bulunduğu yaklaşık 130 yıllık ahşap evi gezen Alim ve beraberindekiler burada hatıra fotoğrafı çekildi. Alim, ayrıca buradaki ziyaretçi defterine ziyaret ile ilgili not düştü.

‘hayde-caya-bakalim’dan-fotograf-yarismasi-(3).jpg

Yarışmada ödül kazanan diğer fotoğrafların sahipleri de kampanya ekibi tarafından ziyaret edilerek ödülleri verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"