RİZE STK'LARDAN BARIŞ HAREKATI'NA TAM DESTEK

Rize’deki iş dünyası ve STK'lardan Barış Pınarı Harekatı'na asker selamlı destek Kaynak: Rize iş dünyasından asker selamı!

RİZE STK'LARDAN BARIŞ HAREKATI'NA TAM DESTEK
RİZE STK'LARDAN BARIŞ HAREKATI'NA TAM DESTEK
Advert

Rize'de Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve iş dünyası temsilcileri yaptıkları ortak açıklama ile Türk Silahlı Kuvveteleri'nin Suriye'de düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiklerini açıkladılar.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası, Rize Ticaret Borsası, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası,Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası, Pazar Ticaret ve Sanayi Odası, Rize Barosu, Rize Ziraat Odası, Rize SMMMO, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, TÜMSİAD, MÜSİAD, Türk-İş, Hak-İş, TİSK, Memur-Sen, Türkiye Emekliler Derneği ve Kamu-Sen Rize temsilcileri Barış Pınarı Harekatı'na destek olmak amacıyla bugün ortak basın açıklamasında bulundula

Basın açıklamasını okuyan Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, ”81 il ile aynı anda tüm odalar ve borsalarla birlikte bu açıklamayı yaparak, sizler aracılığıyla hem ülkemiz, hem de dünya kamuoyuna sesleniyoruz. Türkiye, 9 Ekim 2019’da Suriye sınırı üzerinde 'Barış Pınarı' adı verilen sınır ötesi harekât başlatmıştır. Amaç, hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak, hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır. Bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir. Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz" dedi.

Kaynak: Rize iş dünyasından asker selamı!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"