KADIN VE KIZLARIN İNSAN HAKLARI SEMİNERİ TAMAMLANDI

Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği ve Kaced Derneği’nin yürütmüş olduğu; İngiltere Büyükelçiliği’nin desteklediği ‘’Kadınların ve Kızların İnsan Hakları Eğitim Seminerleri’’ Projesinin ikinci aşama ve son eğitim çalışmasını 26-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Rize Fırtına Vadisi’ndeki Hanedan Otel’de gerçekleştirilmiştir.

KADIN VE KIZLARIN İNSAN HAKLARI SEMİNERİ TAMAMLANDI
KADIN VE KIZLARIN İNSAN HAKLARI SEMİNERİ TAMAMLANDI
Advert

Projenin amacı, nüfusun savunmasız kısmı da dahil olmak üzere kadın ve kız çocuklarının konumlarını güçlendirme kapasitelerinin geliştirilmesi ve STÖ’ler arasında iyi yapılandırılmış canlı ve renkli bir diyalog kültürünün gelişimine katkı sağlanması yoluyla sivil katılımın güçlendirilmesidir. İnsan haklarının etkin korunması ve yaşama geçirilmesi, hukukun ve ulusal-uluslararası koruma mekanizmalarının yanı sıra; insan hakları bilgisi ve bilincinin yaygınlaşmasına, bu hakların benimsenmesine ve kişilerin bu hakların talep ettikleri şekilde davranışlarda bulunmayı istemelerine bağlı olduğu bilinen bir gerçektir.

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Bunu gerçekleştirmenin yolu, kişilerin bu hakların farkında olmalarını, bu hakların neden korunması gerektiğinin bilincine varmalarını, onları korumayı içtenlikle istemelerini ve elbette neyin nasıl korunabileceğini bilmelerini sağlayacak bir eğitim seminerinin verilmesi çok önemlidir.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Eğitim seminerlerinin özel amacı: ‘’kadın ve kız çocuklarının hakları ve buna yönelik hizmetler konusunda bilinçlendirme ve propaganda çalışmaları yapılarak cinsiyet eşitsizliklerine ilişkin duyarlılık ve bilinçlerini artırmak ve AB’nin üzerine inşa edildiği değerleri, işleyişi ve politikaları da dahil olmak üzere, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları yaklaşımlarının anlatılması yolu ile kadın ve kız çocuklarının konumlarını güçlendirilmesi’’ olacaktır.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

İkinci eğitim çalışmasına toplam 27 kadın katılmıştır. Eğitim programı etkili ve interaktif olarak uygulanmıştır. Eğitici ve katılımcıların karşılıklı etkileşimine dayalı anlatım, soru cevap, tartışma, grup çalışması, istasyon, görüş geliştirme, beyin  fırtınası, altı şapka düşünme tekniği, örnek olay inceleme, yaratıcı drama, yöntem ve teknikleri ağırlıklı olarak kullanılmıştır.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, iç mekan

 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Birinci ve ikinci eğitim çalışmasına katılan katılımcılara Aralık 2019 ayı içerisinde sertifika verilecektir. Sertifikalar için final toplantısı düzenlenecek, katılım belge töreni ve kokteyli organize edilecektir.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: araba, gece, gökyüzü ve açık hava

 

Detaylı bilgi için: yasaryegen@hotmail.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sefer YEĞEN     2019-10-28 Bütün katılımcılara teşekkürler çalışmalarındaki başarılarinin devamını diliyorum.Hayırlı olsun inşanllah.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"