D.KARADENİZLİ ÜRETİCİLERE ALTERNATİF ÜRÜN "KIRMIZI CEVİZ"

Ülkemiz topraklarının elverişli olması, dikiminin ve bakımının oldukça kolay olması ve gelirinin de oldukça yüksek olması tarlası ve bahçesi olan herkesi özellikle D.Karadenizli üreticileri kırmızı ceviz yetiştiriciliğine itiyor.

D.KARADENİZLİ ÜRETİCİLERE ALTERNATİF ÜRÜN
D.KARADENİZLİ ÜRETİCİLERE ALTERNATİF ÜRÜN
Advert
BAHÇESİ TARLASI OLANLAR BU HABER SİZİN İÇİN!
16 YILLIK ÇALIŞMA SONUCU DOĞAL
YOLLARLA KIRMIZI CEVİZ ÜRETİLDİ
"Ziraat Mühendisi Cevahir Tunç"
"KIRMIZI CEVİZ TARIMI HAREKETLENDİRDİ"
Kırmızı Ceviz dikimi ile büyük küçük bir çok çiftçinin yüzü gülmeye başladı. Bu ceviz türünün çok daha verimli olması, ülkemiz topraklarının elverişli olması, dikiminin ve bakımının oldukça kolay olması ve gelirinin de oldukça yüksek olması tarlası ve bahçesi olan herkesi kırmızı ceviz yetiştiriciliğine itti. Üstelik bu sektörde bulunan açığın da kapanarak ülke ekonomisine önemli etkisi olmasına yol açtı
Dikimi kolay, bakımı kolay,
Üreticisinden fidan olarak aldığınız Kırmızı cevizi kolayca dikebiliyorsunuz. Sonrasında ise su vereyim, budama yapayım, toprağını kazayım gibi uğraşlara gerek bırakmadan deyim yerindeyse kendi kendine büyüyor. Birçok tarım ürününün belli zamanlarda ekim ya da dikimi yapılırken Kırmızı Cevizin her mevsim ekilebilir ve her mevsimde büyüyebilir oluşu bu mahsüle olan yetiştiriciliği kolaylaştırıyor.
"Kırmızı Ceviz"
Kırmızı ceviz normal cevize göre çok daha fazla vitamin içeriyor. Kalsiyum, fosfor, potasyum, demir, protein bakımından kat be kat daha üstün. Dolayısıyla antioksidan oranı yüksek, kalp ve damarlara çok daha etkili.
26.63 gram ile standart cevizlerden çok daha büyük olan kırmızı ceviz aynı zamanda kurtlanmaya karşı da çok daha dirençli.
"çok da kazandırıyor"
Kırmızı Ceviz fidanını bugün diktiğinizde önümüzdeki sene cevizleri toplamaya başlıyorsunuz. Yatırım gücünüze göre fidana verdiğiniz ücretin on katını kazanıyorsunuz. İleriki senelerde ise daha da gelişen ceviz ağacından daha çok ceviz elde ediyor ve kazancınız her dönem katlıyor.
Türkiye yetiştirilmesi için
Kırmızı Ceviz en verimli olarak ülkemiz topraklarında yetişiyor. Her bölgede özellikle Anadolu'da yetiştirilen kırmızı ceviz hızlı ve daha verimli büyüyor. Dolayısyla yatırım olarak da oldukça rağbet ediliyor.
Yarım Dönüm Bahçesi,
Bu denli bir farklılık yaratan kırmızı cevizin talebi de çok oluyor. Dolayısıyla pazarcılık, bahçececilik, tarımla uğraşan çoğu kişi kırmızı ceviz ekimi yapıyor. Bunun yanı sıra hobi olarak bile bahçe ile uğraşanlar dahi bahçelerine 5-10 kırmızı ceviz dikiyor.
Ben bahçeden, bakımdan hiç anlamam deseniz bile kırmızı ceviz yetiştirebilirsiniz. Çünkü kırmızı ceviz kendi kendini büyüten ve sulamaya, bakıma hiç ihtiyacı olmayan bir ağaçtır. Soğuktan, donmadan, sıcaktan etkilenmez. Siz sadece çukurunu hazırlayın, dikimi yapın.
Dünyanın en iri cevizini veren kırmızı ceviz fidanı, kurtlanmaya karşı diğer ceviz çeşitlerine göre daha dirençlidir. Kaliteli ve verimli olan bu çeşidin iç kalite değerlerinin yüksekliği yanında ‘çok iri’ olmasıyla dikkat çeken bir çeşittir. Ceviz meyve türünde aranan ilgili kriterlere göre Kırmızı ceviz, bugüne kadar gerek yurt içinde gerekse yurt dışında verim ve kalite özellikleri belirlenerek tescil edilmiş dünyanın en iri 26.63 gram standart ceviz çeşidi olması son derece dikkat çekicidir.
Üreticisi belli olmayan hastalıklı, kırık, dökük fidanlardan uzak durun!
Satışı Artıyor, Talebe Yetişmek Yetersiz Kalabiliyor
Kırmızı Ceviz her ne kadar her mevsim dikilebilse de özellikle sert kış aylarında dikildiğinde daha etkili oluyor. Ceviz fidanlarının -25 derece soğuğa dayanıklı olması ve kar suyu ile daha verimli beslenmesinden dolayı dikim için ideal oluyor.
Kısa sürede yüksek gelir için

Kırmızı Ceviz dikimi bu işi yapan çiftçiler, bahçeciler, seracıların yanı sıra evinin önünde bahçesi olan binlerce insan tarafından da kırmızı ceviz fidanı dikimi ve yetiştiriciliği yapılmaktadır. Hızlı büyümesi ile bir sene sonra ciddi anlamda gelir elde etmek isteyen herkes kırmızı ceviz dikimi yapabilir.

Yeni Bir Ticari Fırsat:

Son yıllarda tarımda ve ekonomide yaşanılan sıkıntılara karşı çifçilere ve bahçecilik ile uğraşanlara yeni bir fırsat doğdu. Bu önemli kuru yemiş aslında hepimizin bildiği ceviz. Fakat onu bu denli önemli bir maddi gelir olmasını sağlayan özelliği içinin kırmızı renkte olması ve normal cevize göre çok daha değerli olması.

Türkiye'nin en büyük

Son günlerde oldukça popüler bir mahsul olan Kırmızı ceviz birçok yönden oldukça etkilidir. Firmamızda birçok çeşit fidan bulunsa da satışlarımızın %60'nı kırmızı ceviz fidanı oluşturmaktadır. kırmızı ceviz konusunda uzmanlaşan firmamız en iyisini en verimlisini en uygun fiyata veren sizlere sunmaktadır.

SEKTÖRDEKİ 35. YILIMIZ
Uzun yıllardır fidan ve tohumculuk ile uğraşan bir aile şirketi olan firmamız bugün 35. yılını doldurmaktadır. Sektördeki bilinirliliği ve güvenilirliği ile sizlere her zaman en iyisi sunmayı amaçlanmaktadır. Özellikle kırmızı ceviz fidan yetiştiriciliğinde uzmanlaşmış ekibimizle en iyisini sunmaktayız.
Türkiye'nin En Çok
KIRMIZI CEVİZ SATAN FİRMASIYIZ
Yalova'da 10 dönümlük tarla ve seramızda yetiştirdiğimiz fidanlarımız tamamen sertifikalı olup firmamız garantisi altındadır. Füab, Todab fidan, tohum üretici birliklerine üyeliklerimiz bulunmamız, en verimli kırmızı ceviz fidanı üretimiz olduğu için en çok tercih edilen firma durumundayız.
7 ÜLKEYE İHRACATI YAPILIYOR
Kırmızı cevizin ülkemiz topraklarında yatırımcı tarafından da ilgi görmesi üzerine yetiştiriciliği oldukça arttı. Önemli bir gelir kapısı olan kırmızı ceviz şu an Almanya, Fransa, Rusya, Arabistan, Polonya, İsviçre, Norveç gibi ülkelere ihracatı yapılıyor.

KIRMIZI CEVİZ FİDANI SİPARİŞ FORMU
SİPARİŞ ADETİNİ SEÇİNİZ

 

ÖDEME ŞEKLİNİ SEÇİNİZ

Kapıda Nakit Ödeme

Kapıda Kredi Kartı ile Ödeme
 
TESLİMAT BİLGİLERİNİ GİRİNİZ
Not: Lütfen adresinizi eksiksiz bir şekilde yazınız...
kırmızı ceviz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"