SIRADIŞI KIŞ YÜZME ŞENLİĞİ ARDEŞEN'DE YAPILACAK

Projenin Amacı: Bölgemizin doğa sporları merkezi olma potansiyelini ortaya koyma, kış sporları, su sporları, dağcılık gibi sporlara dikkat çekerek turizmin çeşitlenmesine katkı sağlamak.

SIRADIŞI KIŞ YÜZME ŞENLİĞİ ARDEŞEN'DE YAPILACAK
SIRADIŞI KIŞ YÜZME ŞENLİĞİ ARDEŞEN'DE YAPILACAK
Advert

Gençlerimizi spor aktivitesine yönlendirmek, 2000 metrelerde buz tutmuş göllerde yüzen sporcu ve doğaseverlere o yükseltide dağcı ocağında demlenen Türk çayı ile: “Buzul Göllerinde Yüzdüler, Çay ile Isındılar” sloganını yazılı ve görsel basının manşetlerine taşıyarak bölgemizin en önemli değeri olan çay ve turizmin gelişimine, bilinirliğine katkı sağlamak.Faaliyet Programı:
17-19 Ocak 2020 tarihlerinde Fırtına Vadisinin Doğu kolunda bulunan Deremezra Ardeşen Rize de bozulmamış doğasında, orman içinde, ahşap evlerin arasında, ezilmemiş karın keyfini, kamp ateşinin sıcaklığını yaşamak, tulumun ezgileri ile coşmak ve dünyanın en çılgın etkinliği diye adlandırılan 6. Kış Yüzme Şenliği’ni icra etmek

Etkinlik: 1100-1200 metre rakımlarında, kar ortamında yapılacak bu nedenle konuklarımızın bölgeye ulaşımları 4x4 araçlarla sağlanacak. Araçlarda kış lastiği çekme halatı vb bulundurulacak, katılımcıların hava şartlarına uygun kıyafet tercih edecekler, güneş gözlüğü, eldiven, güneş kremi, gölde yüzecek sporcular ise; yanlarına plastik ayakkabı, havlu getirmeleri istenecek,


Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü, kar, açık hava ve doğa
Program :
17 Ocak 2020 Cuma (Etkinlik görevlileri ve konukların Deremezra da kampı)
12.00 Ardeşen Belediyesi Önünde Buluşma
14.30 Deremezra’ya varış ve kamp
17.00 Kamp ateşi, tulum, horon
18 Ocak 2020 Cumartesi (Dağcılık Kulüpleri ve Sporcular)
10.00 Ardeşen Belediyesi Önünde Buluşma
12.30 Deremezra’ya varış ve kamp
13.00-17.00 Çevre gezileri-Iglo yapımı
18.00 – 22.00, Kamp ateşi horon, tulum
19 Ocak 2020 Pazar
08.30 Ardeşen Belediyesi Önünde Buluşma
11.00 Deremezra ‘ya varış
11.00 -13.00 Şenlik alanında kış oyunları, tulum, horon)
13.00 – 14.00 Kış Yüzme Şenliği
14.00-15.00 Katılımcılara sertifika verilmesi
15.00-17.00 Kamp ateşinde eğlenceler
17.00 Kapanış…

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava, doğa ve su
Hareket yeri: Ardeşen Belediyesi Önünden Etkinliğe Katılım sağlayacak konuklar için araç kalkacaktır.

Not 1 Deremezra da kamp yapacak dağcılık kulüp sporcuları için 18 Pcak Cumartesi günü saat 10.00 de Ardeşen Belediyesi önünden transferleri yapılacak… Katılımcıların Ad, Soyad, Kulüp ve TC Kimlik numaralarını [email protected] a mail atmaları
Not 2: Gölde yüzmek isteyen bay ve bayan doğa tutkunu dostlarımız Ad, Soyad, TC Kimlik numaralarını belirterek [email protected] mail göndermeleri gerekmektedir.
İsimleri bildirilmeyen doğaseverlerin yüzme şenliğine katılımları mümkün olmayacaktır.
Not 3: Etkinliğe katılacak bütün konuklarımızın can ve mal güvenlikleri açısından görevlilerin uyarılarına uyma zorunluluğu bulunmaktadır.
Not 4: Etkinliğe kendi araçları ile gelmek isteyen doğaseverlerin yanlarına, zincir almalarını, 4x4 araç tercih etmelerini önemle hatırlatıyoruz.
Basın: Dünya da yapılan en önemli extreme faaliyet olduğu için yerel ve ulusal basının yoğun ilgisi bulunmaktadır. Şenlik alanından yapılacak çekimler ile yerel, ulusal ve uluslararası basında bölgemizin tanınırlığına, katkı sağlanacaktır. Haber Ajanslarının ulusal ve uluslararası televizyonlara etkinliği servis edecekler ve bu nedeniyle dünyanın birçok televizyonunda haber olup bölgenin tanınırlığına ciddi katkılar sağlayacaktır.


Görüntünün olası içeriği: yazı ve su
Yüzme Şenliği: Fırtına Vadisinin Doğu kolunda bulunan Deremezra Ardeşen Rize de yapacağımız kış yüzme şenliğine 2000 katılımcı 50 civarında yerli ve yabancı sporcunun yüzmesini bekliyoruz. Ocak ayında 1200 metrelerde buzların arasında yüzen sporcularımıza katılım sertifikası ve ilk üçe girecek sporculara özel hediyeler verilecek. Ayrıca şenlik alanında sporcu ve katılımcılar için çay demlenecek, tulum ve kemençenin ezgileri ile horon halkası oluşturulacak. Şenlik alanlarında etkinliğimizi destekleyecek kamu ve özel kuruluşların flamaları ile donatılacak, Deremezra da doğa tutkunlarına yöresel tatlar ile çay ikram edilecek. afis, sertifika, görsel ve yazılı basında destekleyen kuruluşların görünürlüğü sağlanacaktır.
Hasan ÖNDER
Organizasyon Komitesi Başkanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"