VALİ ÇEBER;TUNCA VADİSİNDE

Rize Valisi Kemal Çeber Tunca Beleidyesi ve eşsiz güzelliğiyle organik bir havza olan Deremezraya güne birlik ziyarette bulundu.

VALİ ÇEBER;TUNCA VADİSİNDE
VALİ ÇEBER;TUNCA VADİSİNDE
Advert

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Belediyesini ziyaret etti. Ziyarette Vali Çeber’e, Ardeşen İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Milli Parklar Bölge Müdürü Ahmet Usta, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek, Kadastro İl Müdürü Osman Küçükislamoğlu , Tarım ve Orman İl Müdürü Şafak Bulut da eşlik etti.

 

Tunca Belediyesi’ne yapılan ziyarette Vali Çeber ve beraberindekileri, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz karşıladı. Başkanlık Makamında gerçekleştirilen ziyarette yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Çeber, misafirperverliklerinden ötürü Tunca Belediye Başkanı Aytemize teşekkür ederek yapmış oldukları çalışmalarda başarılar diledi.


 

Öte yandan; Rize Valisi Kemal Çeber, Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Yukarıdurak Köyü içerisinde yer alan Deremezra’yı ziyaret etti. Ziyarette Vali Çeber’e, Ardeşen İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Milli Parklar Bölge Müdürü Ahmet Usta, İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Önder, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek, Kadastro İl Müdürü Osman Küçükislamoğlu , Tarım ve Orman İl Müdürü Şafak Bulut da eşlik etti.

Vali Çeber gerçekleştirilen ziyarette bölgenin doğallığına dikkat çekerek, “İlimizde iklim koşulların uygunluğu sayesinde pek çok ürün yetiştirilebilmektedir. Deremezra’da bu avantajları değerlendirerek günümüzde organik tarımın yapıldığı örnek yerlerden bir tanesi haline gelmiştir. Ayrıca bölgede yapılan festivaller sayesinde bölgenin ve yetiştirilen ürünlerin tanıtımı konusunda başarılı adımlar atılmıştır. Bu vesile ile burada yaşayan vatandaşlara ve Deremezra’nın tanıtılması ve korunması için yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

HABER: SALİH NAVDAR

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"