ARDEŞENGÜCÜ SK İSTİFATA DAVET ETTİ

ARDESENGUCU SK'ya sahada planlı ve organize bir eylem yapıldığı görülmektedir. Bu organizasyonun en son oynanan Rize Belediyespor maçında daha net bir şekilde görülmüştür. Denildi.

ARDEŞENGÜCÜ SK İSTİFATA DAVET ETTİ
ARDEŞENGÜCÜ SK İSTİFATA DAVET ETTİ
Advert

Ardeşengücü SK'dan Rize Merkez Hakem Kuruluna Tepki

Ardeşengücü SK'dan yapılan basın açıklamasında; 2019 - 2020 Rize 1.Amatör küme futbol sezonu başlayalı beş hafta olmasına rağmen sezon başından bu yana Kulübümüz ARDESENGUCU SK'ya sahada planlı ve organize bir eylem yapıldığı görülmektedir. Bu organizasyonun en son oynanan Rize Belediyespor maçında daha net bir şekilde görülmüştür. Denildi.

 

Basın açıklaması şöyle; 2019 - 2020 Rize 1.Amatör küme futbol sezonu başlayalı beş hafta olmasına rağmen sezon başından bu yana Kulübümüz ARDESENGUCU SK'ya  sahada planlı ve organize bir eylem yapıldığı görülmektedir. Bu organizasyonun en son oynanan Rize Belediyespor  maçında daha net bir şekilde görülmüştür Yaşanan bu gelişmelerin birinci sorumlusu Rize Merkez Hakem Kurulu (MHK)dir.

"Penaltı ve kırmızı kart gibi oyunun gidişatını doğrudan etkileyen kararları düzgün veremeyen, doğru faul, doğru taç atışı, doğru korner dahi verirken bile zorlanan hakemlerin performansını bilmek ve değerlendirmek MHK'nin görevidir.

 Planlı ve bilinçli olarak yaşatılan sürecin birinci dereceden sorumlusu olduğuna inandığımız, sadece ARDESENGUCU değil  Rize ve Türk futbolunun da marka değerine zarar veren konu hakkında başta Rize Merkez Hakem Kurulu (MHK) ve Rize Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) nün ivedilikle bir yaptırım uygulaması gerekmektedir.

Kurullar sorunları çözmek için vardır. Eğer ki bu kurullar sorunları çözemediği surece kulüplerimizin cani yanmaya devam edecektir. Sonuç olarak Rize Merkez Hakem Kurulunun bu konularda yetersiz olduğu ve Artik kan değişiminin olması gerektiğini düşündüğümden dolayı acilen Rize MHK yi istifaya davet ediyoruz.

ARDEŞENGÜCÜ RİZE ASKF MHK RİZE FUTBOL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"