FINDIKLI "TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI

Fındıklı Çağlayan Ortaokul olarak TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına 16 proje katılırken, fuarı gezen misafirler 32 öğrenciden projeler hakkında bilgi aldı.

FINDIKLI
FINDIKLI
Advert

HABER: SALİH NAVDAR

Fındıklı Çağlayan Ortaokul olarak TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına 16 proje katılırken, fuarı gezen misafirler 32 öğrenciden projeler hakkında bilgi aldı.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa, ağaç, açık hava ve doğa

 

Fındıklı Çağlayan Ortaokulundan TÜBİTAK Bilim Fuarı ile ilgili; Okul müdürü İlker Kal konuşmasında " Öğrencilerimizin yaparak yaşayarak öğrenmesini sağlamak ,araştırma projeleri ile farkındalık oluşturmak ,derslere olan ilgilerini ,başarılarını arttırmaya çalışmak amacıyla TÜBİTAK  tarafından desteklenen ve bu yıl okul olarak 2. sini gerçekleştirdiğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına 16 proje ile katıldık. Bu projelerin 8 tanesi araştırma projesi 8 tanesin ise tasarım projeleri. Projelerde 6 danışman öğretmenimiz ve  32 öğrencimiz görev aldılar. Bu projeler elektrik ,çevre, matematik,geri dönüşüm ,fen bilimleri,sosyal bilimler ,araştırma inceleme gibi konular ele alınarak hazırlandı.

Biz eğitimciler olarak ülkemizin geleceğini bilim ve fennin güzelleştireceğinin farkındayız ve bu yolda öğrencilerimizi yetiştirmeye çalışıyoruz, işte bu amaç için de öğrenciler üzerinde bilimsel bir tesir oluşturacağına inandığımız bu bilim fuarına gerekli önemi verdiğimizi düşünüyor ve bunun huzurunu yaşıyoruz.

 Bu duygularla projede görev alan öğretmen arkadaşlarımı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bilim fuarımıza teşriflerinden ötürü Fındıklı ilçe Kaymakamımız sayın Mehmet Emre Canpolat başta olmak üzere  ve tüm misafirlere teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum." dedi.Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, masa ve açık hava

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"