FINDIKLI BELEDİYESİ HEMŞİNCE DİLİ ATÖLYESİ AÇTI

Rize'nin Fındıklı Belediyesi bir ilkede imzasını atarak Hemşince dili atölyesini, Harun Aksu eğitmenliğinde kusrlara başladı.

FINDIKLI BELEDİYESİ HEMŞİNCE DİLİ ATÖLYESİ AÇTI
FINDIKLI BELEDİYESİ HEMŞİNCE DİLİ ATÖLYESİ AÇTI
Advert

HABER: NECO YARICI-TURKLAZ.COM

Fındıklı Belediyesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Hemşince dili atölyesini Harun Aksu eğitmenliğinde başladığını ifade edildi.

Yapılan açıklamada;Eğitmenlerimize en az kaç kişiye eğitim verebileceklerini soruyor kontenjan belirlemelerini istiyoruz ve ona göre kurslarımızı açıyoruz. Hemşince eğitmenimiz kişi sayısının önemli olmadığını, 1kişi de olsa eğitim verebileceğini ifade etti ve bunun üzerine kursumuz açıldı. İspanyolca için de öğrenci ve eğitmen başvurusu alıyoruz. Eğitmenin isteğine göre 3 kişiyle de açılabilecektir.

İngilizce, Almanya, Rusça, Lazca, Gürcüce, İspanyolca, Arapça gibi birçok dil kursu için başvuru alıyoruz. Hemşince de bunlardan biriydi. Öğrenmek ve konuşmak isteyenlerin başvurusu üzerine kursumuz açıldı.

Ayrıca Lazca kursumuz da 06 Aralık  Cuma günü başlıyor. Belediyemiz basın ve halkla ilişkiler biriminden başvurabilirsiniz denildi.

İngilizce Almanya Rusça Lazca Gürcüce İspanyolca Arapça Hemşince Fındıklı Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"