SALİH NAVDAR RAFTİNG İL TEMSİLCİLİĞİNE ATANDI

Ardeşen Belediyesi Basın Danışmanı, Ardeşen Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Navdar Rafting Federasyonu Rize İl Temsilciliği Görevine Atandı.

SALİH NAVDAR RAFTİNG İL TEMSİLCİLİĞİNE ATANDI
SALİH NAVDAR RAFTİNG İL TEMSİLCİLİĞİNE ATANDI
Advert

Geçtiğimiz Aylarda Federasyon İlan Edilen Rafting Branşında İl Görevlendirme Rize'ye Verildi.

Rafting Federasyonu Rize İl Temsilciliğine Atanan Salih Navdar, Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik'e Teşekkür Etti.

Salih Navdar üstlendiği bu görevle ilgili şunları kaydetti; " Rafting AS Başkanlığı döneminde Japonya'da yapılan Dünya Şampiyonasının ardından devrim niteliğinde aldığı bir kararla WRF Dünya Rafting Federasyonunun kurulmasını sağlayan Fikret Yardımcı, süreç içerisinde Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonundan ayrılarak kendi yolunu çizen Türkiye Rafting Federasyonumuzun kurulmasına ön ayak olmuştur. Bu federasyonun kurulma aşamasında dönemin Gençlik ve Spor Bakanı AK Parti Rize Milletvekilimiz Osman Aşkın Bak beyin ve Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. M. Muharrem Kasapoğlu beyinde önemli katkıları bulunmaktadır.
 

Öte yandan yeni oluşan Federasyonumuzun yönetim kurulunda da 22.23. ve 24. Dönem Milletvekili, RTEÜ Yaşatma Vakfı Başkanımız Sn. Nusret Bayraktar, 23 ve 24. Dönem Van Milletvekili, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Sn. Günşen Orhan ve Tunceli Valisi Sn. Tuncay Sonel, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Erol Ökten gibi çok önemli isimlerin yer alması da Rafting camiasına önemli katkılar sağlamaktadır.
 

Bu anlamda aldığımız bu önemli görevle birlikte hedef ve çabamız; Bölgemizin doğa sporları merkezi olma potansiyelini ortaya koyma, yaz ve kış aylarında bölgede yapılan Rafting sporlara dikkat çekerek turizmin çeşitlenmesine katkı sağlamak. Gençlerimizi spor aktivitesine yönlendirmek, ulusal ve uluslararası müsabakalarda rafting dalında mücadele edecek milli sporcu keşfetmek, sporcular arasında dostluk ve kardeşlik bağlarının oluşturulması ve bölgede turizmin gelişimine destek vererek katkı sağlamak olacaktır." Diye konuştu.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?