NAVDAR:HAYALER VE GERÇEKLER

Birçok insan için acımasız karşılaştırmadır. Hayatın kıskacında her insan bir çok durum için hayale eder ancak bir çoğu istediği gibi elde edilemez. Sonuç itibariyle varılan nokta hedeflenen yer değildir ve hayaller gerçeklerden büyüktür.

NAVDAR:HAYALER VE GERÇEKLER
NAVDAR:HAYALER VE GERÇEKLER
Advert

Birçok insan için acımasız karşılaştırmadır. Hayatın kıskacında her insan bir çok durum için hayale eder ancak bir çoğu istediği gibi elde edilemez. Sonuç itibariyle varılan nokta hedeflenen yer değildir ve hayaller gerçeklerden büyüktür.

Bazen "Hiç Böyle Hayal Etmemiştim" dediğiniz olur mu?

İnsan hayal etmeli, ancak hayaller gerçeklerin yansıması olarak kalmamalı, onları hayata geçirmek için çaba göstermeli, sabretmeli ve hedefe ulaşma adına çalışmalıyız. Bazen abartılı hayaller sizi gerçekler karşısında demorize edebilir, günümüzde bu gerçeklikle karşılaşarak sitem eden ve hayallerine küsen çok olur. Bu olumsuzluğu yaşamama adına makul ve gerçeğe yakın hayallerin peşinden giderek kendimizi motive etmeliyiz.

Bir anda zengin olmak, bir anda popüler olmak, iş, unvan ve mevkii sahibi olmanın anca filmlerde olduğunu, pembe düşlerin dizilerin senaristleri tarafından kurgulanarak bizlere sunulduğunu asla unutmamalıyız. Biraz sert olacak ama " Gerçek hayat sizin bildiğiniz gibi, bir parmak çıtlamasıyla değişmez" başarılı bir kariyer için azimli, istikrarlı ve en önemlisi çok istekli olmalıyız.

Kendimizi her daim hesaba çeke bilmeliyiz ailemize, çalışma ortamındaki arkadaşlarımıza ve topluma olan yükümlülüklerimizi iyi bilmeli ve ona göre davranış sergilemeliyiz. Başarının çalışmaktan geçtiğini her fırsatta karşımıza çıkan sosyal denge paylaşımlarında analiz etmekteyiz, peki bunun ne kadarını hayatımıza entegre ediyoruz.

Oturup bir düşünelim?

Her insanın hayali vardır ve maalesef çoğu gerçekleşmemiş veya gerçekleşmesi imkansız periyotta kalmaktadır. Peki neden gerçekleşmesi mümkün ve daha dar ölçekli hayaller kurmuyoruz.

Tuhaftır; zayıflamayı hayal ettikçe kilo alırsınız, para kazanmayı hayal ettikçe daha fazla harcamaya başlarsınız, ders çalışmayı hayal edince her tür işi yapar ders çalışamazsınız, deniz ve güneş hayal edersiniz, kum ve sıcak bulursunuz, yorulur uyumayı hayal edersiniz uyuyamaz yemek yersiniz, pazar olur keyif yapmak istersiniz evde mutlaka aksayan ve tamir bekleyen bir iş çıkar. Başkaları hiç uğraşmadan, kolaylıkla senin hayallerini yaşamakta iken sen farzı misal "hayaller PARİS yaşamım SOMALI" der ve hayat devam ediyor şarkısını söylemeye mahkum kalırsın.

Hadi gelin ilk hayalimizi birlikte gerçekleştirelim.

işin ucunda maddiyat bekleyenlere peşinen söylemeliyim, her şey maddi değil maneviyat iç huzurunuzu, iç huzur sağlığınızı, sağlığınız zindeliğinizi ve çevreye olan olumlu bakışınızı tetikler. Bundan mütevellit ilk hayalimizi birlikte kuralım, dediğimde maneviyatınıza dokunmak istedim.

Hayal etmek; yaşam döngümüz içinde başarmak istediğimiz işlerin tümünün başlangıcıdır. Küçük hayallerle başlamak gerek, başarılı oldukça hayallerini büyüterek ilerlemen daha kolaylaşır. Büyük hayalleri gerçekleştirmek zor dur ve gerçekleşmediğinde yıkımları da ağır olmaktadır.

Kendinize, uzak ulaşılmaz değil de, başarabileceğiniz ve ulaşabileceğiniz yakın hedefler belirleyin. Göreceksiniz medeni cesaretiniz, öz güveniniz ve başarıya ulaşmanın verdiği güç sizi bir sonraki hedefinizden daha ileriye taşıyacaktır.

Gerçekleşmesi mümkün hayaller kurma adına hepinize kolaylıklar dilerim.

Salih NAVDAR

SALİH NAVDAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"